Pradžia Švietimas Siesikų gimnazijos komanda viešėjo Jūrmaloje

Siesikų gimnazijos komanda viešėjo Jūrmaloje

635
0

Erasmus+ projekte apie klimato kaitą dalyvaujančios Siesikų gimnazijos komanda, suburta projekto koordinatorės Violetos Grigaliūnienės, ankstyvą birželio 25-osios rytą leidosi į paskutinę šių mokslo metų kelionę kartu. Jos tikslas – aplankyti didžiausią Baltijos valstybių kurortinį miestą Jūrmalą.

Pirmiausia kaimyninėje šalyje stabtelėjome Kemerų nacionaliniame parke. Žygiuodami 830 metrų pažintiniu sieros taku, vedančiu link raudondugnio Raganos ežero, žavėjomės neįprasta akiai augmenija, kvėpavome gailių aromatu prisodrintu pelkių oru. Vėliau kelionėje laukė didesnis iššūkis – turėjome įveikti 3,7 km ilgio pažintinį Kemerų raisto medinį taką, vingiuojantį per pelkes. Grožėdamiesi skurdžiomis pušelėmis, laibaliemeniais berželiais bei samanų įvairove šalia tako esančiuose akivaruose galėjome išvysti ir vieną kitą pelkės gyvūnijos atstovą. O įkopus į apžvalgos bokštą prieš akis atsivėrė kvapą gniaužiantys laukinės gamtos vaizdai su tyvuliuojančiais ežerėliais.

Paklajoję civilizacijos mažai paveiktomis Latvijos vietovėmis, keliavome į Jūrmalos širdį – išskirtine architektūra garsėjančią Jomos gatvę. Pasivaišinę latviškais valgiais skubėjome pasimėgauti paplūdimiu ir neįtikėtinai šiltu jūros vandeniu.

Viešnagei einant į pabaigą negalėjome neaplankyti ir Jūrmalos paplūdimio įžymybės – vėžlio skulptūros, simbolizuojančios ilgą gyvenimą. Čia buvo proga pamąstyti, ką kiekvienas galime padaryti dėl planetos Žemės. Kelionė iš dalies finansuota projekto Erasmus+ lėšomis.

Siesikų gimnazijos mokytoja Rasa Kuliavaitė

Ankstesnis straipsnisUkmergės savivaldybės įstaigoms bus tiekiama žalioji energija iš saulės elektrinių parko
Kitas straipsnisLietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacija dėl Ukmergės rajono savivaldos planuojamų pirkimų kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą ir Konkurencijos tarybą

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia