Pradinis Švietimas Kalėdų pasaka Siesikų pagrindinėje mokykloje

Kalėdų pasaka Siesikų pagrindinėje mokykloje

739
1

Pastaraisiais metais Siesikų pagrindinėje mokykloje ypatingas dėmesys teikiamas didžiųjų metų švenčių laukimui ir mokyklos patalpų dekoravimui. Šiemet mokykla tapo tikra kalėdine pasaka.

Kiekvienas mokyklos kampelis alsuoja mokinių ir mokytojų rankomis sukurtu stebuklu: koridoriuose savo kepuraites išbarstė neklaužados nykštukai, ant langų įsikūrė besmegeniai, paukšteliai, sieną puošia tarsi cinamonu ir gvazdikėliais kvepiantys popieriniai meduoliai.     Šventinės dvasios įkvėpti pilnus plaučius galėjome tą dieną, kai buvo atgabentos dvi nuostabaus grožio mokytojos Ramutės Dubrovskienės užaugintos ir mokyklos bendruomenei padovanotos žaliaskarės, kurios dar net nespėjusios pasipuošti kalėdiniu rūbu tapo mūsų švenčių karalienėmis.

Šiltą, jaukią patalpų atmosferą kuria eksponuojami mažųjų rankomis piešti, lipdyti, klijuoti šventiniai darbeliai. Mokiniai artėjant šventėms dalyvavo ne vienoje edukacijoje, mokykla buvo tapusiu didelėmis kūrybinėmis Kalėdų dirbtuvėmis, todėl pasigrožėti yra kuo.

Šių metų šventinės puošybos kulminacija – fojė, kur sužibo ne tik mokinių gamintos žvaigždės, bet ir Betliejaus žvaigždė. Technologijų mokytoja Marytė Talalienė su komanda įrengė nepakartojamo grožio prakartėlę, kuri mums kartu su visu krikščioniškuoju pasauliu padės laukti šventosios Kūčių nakties stebuklo.

Mokykloje ypatingai papuoštos ne tik bendro naudojimo patalpos. Mokytojai įpareigoti kartu su mokiniais pasipuošti kabinetus, nes vyks šventiškiausio kabineto rinkimai. Tiesa, jau dabar nujaučiame, kad gražiau nei mokytoja Vitalija Čyvienė eglutės papuošti turbūt nepavyks nė vienam, nes mokytojos Vitalijos eglutė etnografinė, puošta šiaudinėmis girliandomis.

Pasinėrę į mokyklos kalėdinę pasaką jau netrukus susibursime į tradicinius ,,Švenčių belaukiant” renginius. Juk Kalėdų dvasią kuria ne nuostabiai papuoštos patalpos, ne kalėdinių dirbtuvių ir mugių šurmulys, o mūsų bendrystė, susiklausymas, vidinė ramybė.

Rasa Kuliavaitė

Onos Motiejūnienės nuotraukos

1 KOMENTARAS

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia