Pradinis Kultūra „Sustoki, laike, sustok…“

„Sustoki, laike, sustok…“

2543
0

Galingasis laikas, kurio niekada nė vienas neišmokstame nugalėti, dovanodamas mums visas gyvenimo spalvas, nemažai iš mūsų pasiima. Jam, laikui, atiduodame savo sveikatą, jėgas ir jaunystės svajones. Tačiau mums visada lieka niekuo neįkainuojamas ir neprarandamas turtas – patirtis, leidžianti geriau suvokti giliausius pasaulio ir žmogaus slėpinius, per meną ar muziką… Laikas žmogui duotas tam, kad jisai žengtų tolyn, darytųsi vis tobulesnis, laimingesnis, eitų į tikslą. O muzika, kaip sakė M. K. Čiurlionis – tai „Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus ir neapykantas“.

Ta pati muzika subūrė ir Taujėnų vokalinį ansamblį, kuris dainuoja įvairių žanrų dainas. O kolektyvo branduoliu visada buvo Jurgita Levickienė ir Jolanta Janickienė. Šio kolektyvo vadovė Nijolė Janulienė pasakoja, kad šis puikus duetas dainuoja jau 25-erius metus. Todėl lapkričio paskutinį penktadienį visi susirinko į Taujėnų kultūros namus į Jurgitos ir Jolantos muzikinį vakarą „Sustoki, laike, sustok“ prisiminti, pasiklausyti skambių dainų bei padėkoti balsingosioms kolegėms, kurios be kultūrinės veiklos turbūt neišsivaizduoja savo gyvenimo. Jos surado laiko ir šeimoms, ir teatrui, ir šokiui, ir giedojimui, ir knygai.

Vakaras prasidėjo Taujėnų folkloro ansamblio dainomis bei Jurgitos ir Jolantos atliekama sutartine. Vėliau susirinkusieji klausėsi dueto atliekamų akademinių dainių. Trečioji vakaro dalis buvo skirta romansams, Jurgitai ir Jolantai akompanavo ansamblio narys, Ukmergės savivaldybės meras Rolandas Janickas ir vadovė Nijolė Janulienė, o renginiui artėjant į pabaigą visi klausėsi nuotaikingų pop kūrinių.

Pertraukų metu klausytojai buvo vaišinami arbata ir saldainiais bei žiūrėjo dueto ir viso ansamblio koncertų ir gastrolių nuotraukas. Vakaro pabaigoje Rolandas Janickas pasidalino smagiais prisiminimais iš dueto gyvenimo, o susirinkusieji Jurgitai ir Jolantai ilgai plojo bei dovanojo gėles.

UKC Taujėnų skyriaus renginių organizatorė Milda Auglytė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia