Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Sustiprinkite širdies darbą, kraujagyslių ir kvėpavimo sistemą su elipsiniu treniruokliu

Sustiprinkite širdies darbą, kraujagyslių ir kvėpavimo sistemą su elipsiniu treniruokliu

917
0
treniruoklis
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: unsplash.com

Kiekvienas žmogus užsiima sportu dėl individualių priežasčių. Vieni kenčia dėl nugaros ar sąnarių skausmų ir nori juos sumažinti arba visiškai išgydyti specialių pratimų metu. Kiti po bėgiojimo ar dviračio mynimo lauke jaučiasi daug energingesni ir geresnės nuotaikos. O dar kita dalis žmonių nusprendžia prakaitą lieti sporto salėje siekdami tobulų, modelio figūras primenančių kūno linijų. Tačiau ne veltui atsirado posakis „sportas – sveikata“. Sportas, pirmiausia yra naudingas vidinei mūsų sveikatai bei savijautai ir tik vėliau svorio kontroliavimui. Tiesa, ne visi renkasi eiti sportuoti į parką ar sporto klubą. Čia profesionalių sporto salių įrangą keičia elipsiniai treniruokliai namams.

treniruoklis
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: pexels.com

Elipsinio treniruoklio nauda širdžiai ir kraujagyslėms

Teigiama, kad elipsiniai treniruokliai yra vieni geriausių įrenginių, kurių pagalba galima pasiekti įspūdingų rezultatų. Ir tikrai nekalbama tik apie tobulas kūno linijas. Čia svarbiausia nauda tampa širdies ir kraujagyslių veiklos stiprinimas. Sportuojant su elipsiniu treniruokliu dirba visi raumenys, didėja širdies ritmas ir suaktyvėja kraujagyslių veikla – kraujas greičiau išnešiojamas po visą kūną. Būtent šie procesai, vykstantys organizmo viduje, sumažina riziką ateityje susirgti įvairiomis širdies ar kraujagyslių ligomis. Žinoma, kad teigiamus šio sporto privalumus jaustumėte ilgai, teks sportuoti bent kelis kartus per savaitę.

Funkcijos, kurios padės sekti širdies veiklą sporto metu

Dalis šiuolaikinių elipsinių treniruoklių modelių gali pasiūlyti širdies ritmo kontrolės režimą, kuris leis treniruokliui prisitaikyti prie optimalaus širdies dažnio ir pagal tai parinkti efektyviausių apkrovų treniruotes. Persitempti sporto metu nepatartina, tačiau kartais norisi išbandyti savo ištvermę. Taip ne tik patempiame raumenis, bet ir sukeliame širdžiai per daug apkrovos. Kad nežalotumėte savo sveikatos ir po sporto nereikėtų kankintis jaučiant kiekvieno raumens skausmą, širdies ritmo kontrolės režimas garso signalu informuos jus apie sporto metu viršijamą leistiną širdies ritmo normą. Taip ne tik nepersitempsite, bet ir pamažu didindami apkrovas stiprinsite širdį.

Dar tiksliau išmatuoti širdies dažnį galima su NordicTrack Free Strider FS9i elipsiniu treniruokliu – jo komplektacijoje pridedamas krūtinės diržas su Bluetooth Smart belaidžiu imtuvu (apžiūrėti treniruoklio komplektaciją ir specifikaciją galite paspaudę nuorodą čia). Jeigu diržas jums skamba nepatogiai, galima rinktis modelius su integruotais širdies ritmo jutikliais rankenose. Pagal elipsinio treniruoklio kompiuterio apskaičiuotą širdies dažnio ataskaitą galėsite sportuoti skirtingais pasipriešinimo lygiais ir taip didinti savo ištvermę.

Elipsinis treniruoklis ir kvėpavimo sistema

Prieš pradėdami sportuoti elipsiniu treniruokliu, pirmiausia gerai išvėdinkite patalpą, kad kvėpuotumėte grynu oru. Kadangi sportuosite intensyviai, kvėpavimas bus gilus ir stiprus. O, kad treniruotės būtų dar efektyvesnės, teks išmokti taisyklingai kvėpuoti. Netaisyklingas kvėpavimas yra pagrindinė priežastis, kodėl sporto metu greitai pavargstama ar pradeda skaudėti pilvo šonus. Leiskite judesiui diktuoti kvėpavimą. Nekvėpuokite nenatūraliai greitai – taip kūnas neturės laiko absorbuoti deguonį, o jūs pavargsite ne nuo fizinio krūvio, bet nuo oro trūkumo. Kai kūnui pradeda trūkti deguonies energijai gaminti, prasideda anaerobinis metabolizmas, dėl kurio mažėja kūno ištvermė. Jeigu kvėpuosite lėtai ir giliai, į kūną pateks daugiau deguonies – taip ne tik galėsite išbandyti savo ištvermę, bet ir didinsite plaučių tūrį.

Kaip taisyklingai kvėpuoti?

Dažnam kyla klausimas, kaip sporto metu reikia kvėpuoti – pro nosį ar burną? Jokie sporto specialistai nėra griežtai nustatę taisyklės, kada reikia kvėpuoti pro nosį, o kada pro burną. Jeigu jums sunku visą treniruotę, o ypač pasiekus didžiausią intensyvumą, iškvėpuoti pro nosį, galite kvėpuoti pro burną. Taip bus susiduriama su mažesniu pasipriešinimu, tačiau teks dažniau atsigerti vandens. Pro burną įkvepiamas oras sausina gleivinę, o tai gali paskatinti gerklės skausmą. Tuo tarpu kvėpuodami pro nosį užtikrinsite, kad į plaučius nepateks alergenų ir teršalų. Elipsiniai treniruokliai tikrai paskatins atrasti patogiausią kvėpavimo būdą. Pirmomis treniruotėmis stenkitės pasirinkti mažesnį pasipriešinimo lygį arba mažiau intensyvią treniruotę, kad po truputį stiprintumėte kvėpavimo sistemą ir nesukeltumėte organizmui šoko.

Sportas vardan geresnės sveikatos

Elipsinio treniruoklio nauda akivaizdi – sportuodami juo galite ne tik numesti kelis nereikalingus kilogramus, sutvirtinti kūno raumenis, bet ir sustiprinti širdies darbą, išmokti taisyklingai kvėpuoti. Sveikatos specialistai rekomenduoja nesivaikyti tobulo kūno linijų madų ir sportuoti tik siekiant naudos sveikatai. „Idealios“ figūros rodikliai 90-60-90 nebūtinai yra sveiko organizmo rodiklis. Tad neverskite savęs prakaituoti kiekvieną dieną po kelias valandas stengdamiesi išprakaituoti kuo daugiau kalorijų – visomis elipsinių treniruoklių funkcijomis naudokitės atsakingai.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia