Pradinis Lietuvos naujienos Spalio mėnesį Lietuvoje – hiphopo legendos ,,50 Cent” pasirodymas ir popkultūros gerbėjus...

Spalio mėnesį Lietuvoje – hiphopo legendos ,,50 Cent” pasirodymas ir popkultūros gerbėjus subursiantis „Comic Con“

802
0

Nors atrodo, kad už lango vis dar vasara, tačiau prasidėjęs intensyvus kultūros ir sporto renginių sezonas primena apie jau atėjusį rudenį. Ir iš tiesų – spalio mėnesį bus visko: melomanus džiugins ryškiausių pasaulio superžvaigždžių koncertai – mūsų šalyje pirmą kartą savo pasirodymą surengs hiphopo legenda „50 Cent“, čia taip pat lankysis vokiečių muzikos prodiuseris ir didžėjus „ATB“. Komiksų ir filmų mėgėjus suburs jau penktąjį kartą Lietuvoje vyksiantis renginys „Comic Con“, o sporto gerbėjai turės galimybę dokumentinio filmo metu darkart išvysti istorines Kauno „Žalgirio“ rungtynes.

Atlikėjo „Oscar and the Wolf“ koncertas

Spalio 4 d. Vilniuje

Oscar and the Wolf – Breathing

Spalio mėnesį pirmą kartą Lietuvoje pasirodys vienas žinomiausių popmuzikos vardų Europoje „Oscar and the Wolf“. Tai – daugialypis ir solinis belgų prodiuserio Maxo Colombie projektas, kuriame, kaip teigia pats atlikėjas, susijungia labai daug jausmų, prisiminimų ir kitų žmonių istorijų. Anot jo, tokį sceninį vardą – „Oscar and the Wolf“ – Maxas pasirinko dėl to, jog šis atspindi dvi jo asmenybes ir kontrastingas muzikos puses: „Norėjau pavadinimo, kuris atspindėtų tobulą kontrastą tarp tamsos ir šviesos. Oskaras yra poetiškas – jis reprezentuoja mano svajojančią pusę. Tuo tarpu vilkas yra gyvūnas, simbolizuojantis vienatvę, slypinčią mano viduje“.

Šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’23“

Spalio 13-15 d. Vilniuje

Spalio 13-15 dienomis žiūrovus ir žinovus kviečia tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’23“. Trijose pagrindinėse Lietuvos parodų ir kongresų verslo „Litexpo“ salėse ir lauke mugė vyks keturioliktąjį kartą. 12 000 kv. m. plote įsikurs 70 meno galerijų ir institucijų bei 300 menininkų iš 18 pasaulio šalių. Šių metų meno mugės tema ir akcentas – performatyvumas. Mugės rengėjai kviečia į šią sampratą pažvelgti atvirai ir kūrybingai, drąsiai apie ją kalbėti ir diskutuoti su šiuo reiškiniu siejamas plačiausias jo interpretacijas. „ArtVilnius’23“ metu interaktyviojoje LRT studijoje taip pat bus tiesiogiai transliuojamos diskusijos, paskaitos ir pranešimai apie meną, o geriau pažinti mugėje pristatomus kūrinius lankytojai galės menotyrininkų vedamose ekskursijose.

Grupės „Il Divo“ koncertas

Spalio 27 d. Vilniuje

Il Divo – Mama

Visame pasaulyje garsi vokalistų grupė „Il Divo“ vėl lankysis mūsų šalyje – pernai surengusi pasirodymą Kaune, šįkart ketveriukė pirmą kartą dainuos Vilniuje, „Avia Solutions Group“ arenoje. Šis koncertas – pasaulinių gastrolių „A New Day Tour“ dalis, kurio metu „Il Divo“ pristatys naujausią savo albumą „For Once In My Life“ ir atliks visus didžiausius savo hitus. 2004-aisiais debiutavusi grupė per savo karjerą pardavė daugiau kaip 30 milijonų įrašų, jos albumai 33 šalyse pelnė 160 auksinių ir platininių apdovanojimų, jie surengė šešias grandiozines gastroles, kurių metu koncertavo visose svarbiausiose pasaulio vietose, įskaitant ir Brodvėjaus sceną.

Atlikėjo „50 Cent“ koncertas

Spalio 11 d. Kaune

50 Cent – In Da Club https://youtu.be/5qm8PH4xAss?feature=shared

Spalio 11 d. pirmą kartą Lietuvoje savo pasirodymą surengs hiphopo legenda „50 Cent“. Tai – atlikėjo gastrolinio turo „The Final Lap“, skirto jo debiutinio albumo „Get Rich or Die Tryin“ išleidimo dvidešimtmečiui paminėti, dalis. „50 Cent“ arba Curtis James Jackson III (toks yra tikrasis atlikėjo vardas) – daugybę apdovanojimų pelnęs reperis, verslininkas, aktorius ir prodiuseris iš Niujorko. „Grammy“ apdovanojimų laureatas ir vienas talentingiausių savo laikmečio atlikėjų išgarsėjo vos išleidęs savo pirmąjį albumą – nuo tada „50 Cent“ pardavė daugiau nei 30 milijonų albumų ir pelnė daugybę prestižinių apdovanojimų, tarp kurių – „BRIT awards“, „Primetime Emmy“, „Billboard Music Awards“ ir kt. JAV topų lentelės „Billboard Hot 100“ pirmoje vietoje puikavosi net du debiutinio atlikėjo albumo „Get Rich or Die Tryin“ kūriniai – „In Da Club“ ir „21 Questions“, o pats albumas net 9 kartus tapo platininiu.

Filmo „Bilietas. The Ticket“ premjera

Spalio 17 d. Kaune

Spalio 17-ąją – išskirtinė raudonojo kilimo premjera, kurioje žiūrovai turės galimybę ir vėl išvysti legendines Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA kovas, tik šįkart – dokumentinio filmo „BILIETAS. The Ticket“ pasakojime. Jo peržiūra vyks ten, kur kadaise ir vykdavo rungtynės – Kauno sporto halėje. Čia susirinkusieji prisimins istorines kovas prieš raudonąją armiją, išgirs Arvydo Sabonio, Rimo Kurtinaičio, Valdemaro Chomičiaus, Gintaro Krapiko, Sergėjaus Jovaišos, Vlado Garasto ir kitų legendinių krepšininkų prisiminimus apie sunkias treniruotes, tautiečių palaikymą ir ne visada legalius nuotykius už geležinės sienos. Po premjeros žiūrovų lauks prodiuserio Edmundo Jakilaičio pokalbis su žalgiriečiais, vėliau – Eurolygos rungtynių tarp Kauno „Žalgirio“ ir Madrido „Real“ tiesioginė transliacija iš Ispanijos.

Festivalis „Kaunas Blues“

Spalio 6-8 d. Kaune

Ilgai lauktas tarptautinis miesto bliuzo festivalis „Kaunas Blues“ ir vėl sugrįžta į laikinąją sostinę. Šių metų programoje – pasaulinio garso bliuzo atlikėjų koncertai, naktinės improvizacijų sesijos (angl. jam sessions) bei nemokama dieninė dalis stoties rajone. Tarp festivalio svečių – melomanams puikiai žinomi muzikantai: atlikėjas Roland Tchakounté iš Prancūzijos, iš Kanados į Lietuvą atvyksiantis Anthony Gomes, Sax Gordon, Toni Green (JAV) bei Luca Giordano Band (Italija). „Kaunas Blues“ – pirmasis miesto bliuzo festivalis Lietuvoje, siekiantis supažindinti su šio žanro tradicijomis, įvairove bei dvasia. Šiais metais bliuzas pinsis su emocingojo soulo ir žaismingojo džiazo elementais, o energingasis bliuzrokas privers šokti kiekvieną atvykusį.

Grupės „Beissoul & Einius“ koncertas

Spalio 28 d. Kaune

Beissoul & Einius – Širdis

Elektroninės muzikos vizionieriai „Beissoul & Einius“ – tai daugiau nei keli šimtai pasirodymų Lietuvos ir užsienio koncertų aikštelėse. Duetas jau daugiau nei dešimtmetį savo kūryba žavi melomanus, o spalio 28 d. ištikimiausiems gerbėjams dovanos savo pasirodymą Kauno „Žalgirio“ arenoje. „Beissoul & Einius“ sąskaitoje – keturi muzikiniai albumai ir geriausios metų elektroninės muzikos grupės titulas. Netikėtomis idėjomis trykštantį duetą pamilo ne tik Lietuva – jų muzika skamba užsienio šalių radijo stotyse ir garsiausiuose festivaliuose, o „Beissoul & Einius“ kurtus kostiumus ir pasakojimus apie kūrybą publikuoja tarptautiniai žurnalai. Duetas nesistengia atitikti kieno nors lūkesčių, jų kūryba skirta tam, kad galėtume prisiliesti prie pasaulio, kurio patys pajusti dažniausiai negalime dėl pašėlusio tempo. Savo kūrybą jie įvardija kaip electrofashion – muzikos ir mados sintezę. Šis terminas taikliai įvardija revoliucinį judėjimą bei gyvąjį avangardą – būtent tai, kuo ir gyvena šie kūrėjai.

Muzikos prodiuserio ir didžėjaus „ATB“ koncertas

Spalio 14 d. Kaune

ATB – Ecstasy 

Daugiau nei 200 tūkst. gerbėjų Lietuvoje turintis atlikėjas „ATB“ sugrįžta į mūsų šalį ir spalio 14 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje surengs vienintelį savo pasirodymą. Čia susirinkusieji galės išgirsti tokius vokiečių muzikos prodiuserio ir didžėjaus hitus, kaip „Ecstasy“, „I Don’t Wanna Stop“, „The Summer“, „Summer Rain“, „Believe In Me“, dėl kurių gerbėjai „ATB“ lygina su ryškiausiomis „trance“ muzikos žanro žvaigždėmis Paul Van Dyk, Tiësto ir Armin van Buuren. Manoma, jog visi bilietai į šį pasirodymą bus išparduoti, o atlikėjo pasiklausyti atvyks ne tik gerbėjai iš Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių, taip pat – Lenkijos ir Suomijos.

Renginys „Comic Con Baltics 2023“

Spalio 20-22 d. Vilniuje

„Comic Con“, vienas populiariausių renginių žanrų visame pasaulyje, abejingų nepalieka ir Lietuvoje – superherojų pamėgtas renginys čia sugrįžta jau penktąjį kartą ir spalio 20-22 d. kviečia pasinerti į nepamirštamų įspūdžių savaitgalį. Kasmet „Comic Con Baltics“ apsilanko dešimtys garsių kino, televizijos bei kompiuterinių žaidimų aktorių, komiksų kūrėjų. Gerbėjai jau turėjo progą pabendrauti su žvaigždėmis iš tokių visame pasaulyje populiarių projektų kaip „Žiedų valdovas“, „Karibų piratai“, „Žvaigždžių karai“, „Haris Poteris, „Policijos akademija“ ir kt., o šiemet tarp renginio svečių bus galima išvysti pasaulyje populiarių „War and Peas“ internetinių komiksų kūrėjus Elizabeth Pich ir Jonathan Kunz, serialo „Breaking Bad“ aktorių Raymond Cruz, cosplay žvaigždę „Captain Ghostly“ ir daugelį kitų. Dešimtis tūkstančių kvadratinių metrų siekiančiose renginio erdvėse lauks naujausių kompiuterinių žaidimų bei technologijų pristatymai, didžiausias Baltijos šalyse cosplay konkursas, naujausių filmų pristatymai, pranešimai ir diskusijos bei daugybė kitų veiklų, susijusių su populiariąja bei žaidimų kultūra.

„Power Hit Radio presents: Lithuania HQ“

Spalio 27 d. Vilniuje

Spalio 27 dieną „Lofte“ – house stiliaus ambasadorių ir didžiausios Lietuvos elektroninės muzikos įrašų kompanijos „Lithuania HQ“ pasirodymas. Svarbiausiame metų elektroninės muzikos koncerte Vilniuje prie DJ pulto stos „Lithuania HQ“ atstovai – Lucky Luke, Gaullin, Fella ir trečią kartą Lietuvoje pasirodysianti pasaulinė house muzikos žvaigždė Dynoro. Specialiai šiam renginiui ruošiama scena ir vakaro stilistika išsklaidys visas ribas tarp vakaro dalyvių, o klausytojus dar labiau priartins prie didžėjų kuriamos muzikos.

Grupės „Moderat“ koncertas

Spalio 26 d. Vilniuje

Moderat – MORE D4TA

Džiugi žinia elektroninės muzikos gerbėjams – spalio pabaigoje Lietuvoje koncertuos pernai sostinės publiką kerėjusi grupė „Moderat“. Tai – Vokietijos elektroninės muzikos žvaigždžių „Apparat“ ir „Modeselektor“ projektas. Kaip teigia patys nariai, „Modeselektor“ laiko grupės rėmus ir suteikia spalvų, o „Apparat“ piešia istoriją, kurią ši trijulė nori papasakoti. Būsimas koncertas sostinėje – „Moderat“ albumą „MORE D4TA“ pristatančio koncertų turo po pasaulį dalis.

Festivalis „Vilnius Jazz 2023“

Spalio 12-16 d. Vilniuje

Spalio 12-16 dienomis į sostinę grįžta jau 36-tą kartą vyksiantis šiuolaikinio džiazo ir improvizacinės muzikos festivalis „Vilnius Jazz“, kasmet suburiantis virš 7000 įvairaus amžiaus ir socialinių sluoksnių klausytojų bei išugdęs kelias džiazo gerbėjų ir atlikėjų kartas.
Šių metų programoje – įspūdingas improvizuotojų žvaigždynas iš JAV, Jungtinės Karalystės, Portugalijos, Prancūzijos, Danijos, Maroko, Švedijos, Norvegijos ir Lietuvos. Festivalio metu pasirodys jau keletą kartų Lietuvoje viešėjęs britų saksofonininkas Shabaja Hutchingsas, vienas ryškiausių dabarties perkusininkų Hamidas Drake’as, JAV pianistas bei kompozitorius Brianas Marsella bei daugelis kitų melomanams puikiai žinomų scenos vardų.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia