Pradinis Lietuvos naujienos Skelbiamas naujas 8 mln. eurų kvietimas gyventojams saulės elektrinių įsigijimui

Skelbiamas naujas 8 mln. eurų kvietimas gyventojams saulės elektrinių įsigijimui

225
0

Antradienį gyventojai sulauks naujo kvietimo teikti paraiškas kompensacijoms nuosavoms saulės elektrinėms iki 10 kW savo gyvenamajame būste įsirengti ir tapti gaminančiais vartotojais, praneša Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Tam skirti 8 mln. eurų iš 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programoje numatytų lėšų. Šią priemonę inicijavo Energetikos ministerija.

Iš viso bus skelbiami 4 kvietimai: Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Sostinės regione (naujai įrengiama saulės elektrinė); Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Sostinės regione (didinantiems jau esamos elektrinės galią); Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione (naujai įrengiama saulės elektrinė); Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione (didinantiems jau esamos elektrinės galią).

Gyventojai, rinkdamiesi kvietimą, pirmiausia turi atsižvelgti į tai, ar įsirengiama nauja saulės elektrinė, ar tik didinama esamos elektrinės galia. Taip pat kvietimo pasirinkimas priklauso nuo to, kuriame regione yra jo nuosavybės teise valdomas elektros vartojimo objektas – Sostinės regione (Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų, Ukmergės, Vilniaus rajonų bei Vilniaus miesto savivaldybėse) ar Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionų (Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos apskričių) savivaldybėse.

Paraiškas finansavimui gauti bus galima teikti tęstiniu būdu, t. y. net šešis mėnesius arba tol, kol paraiškose prašoma suma pasieks visą kvietimui numatytą sumą.

Projektus gyventojai turės įgyvendinti per 9 mėn. nuo paraiškos pateikimo dienos. Išmokos dydis įsigyjant ir įsirengiant naują saulės elektrinę – 323,01 eurai už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios, o didinantis jau esamos saulės elektrinės galingumą – 243,20 eurai už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios.

 

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) praneša, kad antradienį, gavusi paraiškų visai gyventojams saulės elektrinių įsigijimui skirtai 8 mln. Eur sumai, kvietimą sustabdė. Nurodoma, kad artimiausiais mėnesiais planuojamas paskelbti dar vienas kvietimas saulės elektrinėms įsirengti namų ūkiuose.

Gyventojai, pagal šį kvietimą teikdami paraišką, turėjo atsižvelgti į tai, ar įsirengiama nauja saulės elektrinė, ar tik didinama esamos elektrinės galia. Taip pat kvietimo pasirinkimas priklausė nuo to, kuriame regione yra jo nuosavybės teise valdomas elektros vartojimo objektas – Sostinės regione (Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų, Ukmergės, Vilniaus rajonų bei Vilniaus miesto savivaldybėse) ar Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionų (Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos apskričių) savivaldybėse.

Remiantis šio kvietimo statistika, iš planuojančių naujai įsirengti saulės elektrines namų ūkiuose Sostinės regione gautos 947 paraiškos už 2,85 mln. Eur, o iš norinčių padidinti jau esamos elektrinės galią gyventojų šiame regione – gauta 100 paraiškų už 150 tūkst. Eur.

Iš planuojančių naujai įsirengti saulės elektrines namų ūkiuose Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione gauta 1613 paraiškų už 4,75 mln. Eur, o iš norinčių padidinti jau esamos elektrinės galią gyventojų šiame regione – gautos 162 paraiškos už 250 tūkst. Eur.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia