Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Sienų apdaila: modernūs, praktiški patarimai įsirenginėjantiems

Sienų apdaila: modernūs, praktiški patarimai įsirenginėjantiems

721
0

Užėję į patalpas, neretai pirmiausiai pastebime sienas – pasirinkta jų apdaila užima didžiąją kambario interjero dalį, todėl nuo jos priklauso ir vyraujanti atmosfera. Būtent dėl to, įsirenginėdami ar atnaujindami savo būstą, šiam aspektui taip pat skiriame ypač daug dėmesio. Dabar turime galimybę rinktis iš skirtingų sienų apdailos tipų – kiekvienas iš jų išsiskiria atitinkamomis savybėmis. Siūlome susipažinti su populiariausiais pasirinkimais ir jų pritaikymo galimybėmis interjere.

Dažymas

Dažai stebina ypatingai plačia spalvine įvairove – kad ir koks atspalvis Jus domintų, tikėtina, kad pavyks surasti tinkamą variantą. Be to, jie nėra reiklūs, todėl juos galima naudoti bet kuriose patalpose. Tiesa, tam, kad procesas būtų sklandus, o rezultatai pranoktų lūkesčius, svarbu įsitikinti, kad sienos yra visiškai lygios. Dažai bet kokius nelygumus tik dar labiau paryškina, todėl prieš tai juos reikėtų kokybiškai užglaistyti – tam gali prireikti ir specifinių žinių. Tačiau galima sakyti, kad tai vienintelis akivaizdus šios sienų apdailos trūkumus. Žinoma, svajojantiems apie įdomesnį interjerą, gali pritrūkti raštų ar kitų detalių, tačiau tokią problemą išspręsite pasitelkę sienų lipdukus ar papildomus aksesuarus.

Tapetai

Nors anksčiau tapetus galėjome naudoti tik tam tikrose patalpose, dabar jų savybės yra gerokai patobulėjusios – galima rasti tiek nuplaunamų, tiek drėgmei atsparių ar lengvai valomų tipų. Tinkamai prižiūrint ir pasaugant nuo vaikų ar augintinių, tokia sienų apdaila galima drąsiai džiaugtis net ir kelis dešimtmečius. Ji gali užmaskuoti ir tam tikrus sienų netobulumus, tačiau patys darbai reikalauja kruopštumo – teks padirbėti, kad tiksliai užklijuotumėte visus lakštus. Tiesa, ir apie šį trūkumą buvo pagalvota: skystieji tapetai ant sienų tepami tarsi dažai, tad jų pritaikymo galimybės yra dar platesnės.

Kalbant apie modernius sprendimus, turėtų būti paminėti ir fototapetai, kurie namuose leidžia džiaugtis labai realistiškai atrodančiais vaizdiniais. Taip pat mėgstami ir flizeliniai tapetai, kurie giriami dėl tvirtumo ir gerų „kvėpavimo“ savybių. Šiuo atveju klijai tepami ant sienų, o ne ant lakštų, tad klijavimo procesas tampa dar paprastesnis. Užsukę į Pigu.lt el. parduotuvę, atrasite ir daugiau tapetų tipų.

Plytelės

Tokios sienų apdailos medžiagos yra lengvai prižiūrimos, tvirtos ir ilgaamžės. Nors tvirtinimo darbai yra kiek sudėtingesni, vėliau ilgus metus galima mėgautis lygiomis ir žaviomis sienomis. Dėl šių savo savybių sienų plytelės dažniausiai yra pasirenkamos vonios kambariuose ir virtuvėse – ypač tose zonose, kur gaminamas maistas. Tačiau vis dažniau jas galima išvysti kaip akcentus ir kituose kambariuose – pavyzdžiui, dalis sienos plytelėmis gali būti padengta net ir svetainėje. Stilistinė įvairovė yra itin plati, todėl galima įgyvendinti pačias netikėčiausias vizijas – iš dalies tai ir nulėmė tokios apdailos išpopuliarėjimą.

Dekoratyvinis akmuo

Tai – tikro akmens formą ir spalvas atkartojanti sienų apdaila, kuri yra gerokai lengvesnė ir dėl to lengviau montuojama bei transportuojama. Jį galima tvirtinti ne tik prie vidaus, bet ir prie lauko sienų. Tokios plokštės ar plytelės pasižymi išskirtiniu tvarumu ir gali būti klijuojamos ant bet kokių sienų – svarbiausia, kad jos nebūtų kreivos. Dekoratyvinis akmuo leidžia išplėtoti labai unikalų interjerą, todėl jis dažnai naudojamas kaip akcentas, tačiau aiškiai apibrėžtų pritaikymo galimybių šiai apdailai nėra. Ji yra tinkama voniai, prieškambariui ar netgi svetainei – dekoratyvinis akmuo labai mėgstamas ir komercinės paskirties patalpose.

Žinodami šiuos niuansus, galėsite lengviau išrinkti atitinkamoms erdvėms labiausiai tinkančius sprendimus. Skirtingose patalpose galima naudoti skirtingą sienų apdailą – taip ją pritaikysite pagal kambarių paskirtį.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia