Pradinis Aktualijos Pranešimai Pristatyti miesto riboženkliai

Pristatyti miesto riboženkliai

2604
0

Nors miesto riboženklių konkursas dar vyksta iki sausio 15 dienos, Turizmo ir verslo informacijos centre įvyko jų pristatymas. Renginyje dalyvavo riboženklių projektų autoriai – Vilniaus dailės akademijos III kurso studentai su prof. dr. Vytautu Kibildžiu, rajono vadovai, mokiniai, ukmergiškiai.

Renginyje dalyvavęs rajono meras Rolandas Janickas akcentavo, jog reikia, kad miesto ir rajono ribos būtu atpažįstamos, ženklai žymintys jas būtų saviti, sietųsi su turtinga miesto istorija, jos praeitimi. Kadangi Ukmergės senamiestis yra vienas iš geriausiai išsilaikiusių Lietuvoje, todėl ir riboženkliai turi atitikti tą dvasią.

Ukmergiškių sprendimams pateikta 20 projektų. Juose gausu piliakalnio ar legendinio vilko atvaizdų. Ne viename pasiūlyme Ukmergės pavadinimas siejamas su Vilkmerge, vilko pėdomis. Siūlomas ir riboženklis, kuriame vaizduojami senamiesčio akcentai. O vienas riboženklis simbolizuoja išplėštą bloknoto lapą su Ukmergės pavadinimu. Pajuokauta, kad po miesto pavadinimu galima pavaizduoti ir mero parašą. Pasikeitus merams, atsirastų naujas parašas.

Kiekvienas studentas, sukūręs savo riboženklį, jį apibūdino, išvardino teigiamas jo savybes. Aptarė jo gamybą, riboženkliui reikalingas medžiagas, galimybes apšviesti.

Ukmergiškiai pamatyti siūlomus riboženklių projektus gali Turizmo ir verslo informacijos centre bei jo ir savivaldybės facebook`o paskyrose.

Arvydas Pėšina

Balsuoti už labiausiai patikusius riboženklius galite Facebook paskyroje, paspausdami Patinka prie patikusio riboženklio:

[fb_pe url=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1204934332923884.1073741833.353812471369412&type=3″ bottom=”30″]

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia