1004
    0

DSCN9832

Gruodžio 13 d. į Ukmergės „Šilo“ pagrindinės mokyklos  Šešuolių progimnazijos skyrių  Jaunieji Lietuvos patriotai iš visos Lietuvos sukvietė žiemos orientacinių pėsčiųjų žygių mėgėjus pakeliauti Didžiosios Kovos apygardos partizanų takais Ukmergės rajone.

Dalyvių tarpe buvo ir ukmergiškių, o jų tarpe – buvusių „Šilo“ mokyklos mokyklos mokinių. Dalyvius pasveikino Šešuolių seniūnė Jolanta Lukšienė, bendruomenės vadovas Stanislovas Budraitis,   Ukmergės „Šilo“pagrindinės mokyklos direktorius Leonas Žuklys .Organizatoriai paruošė tris trasas, kurias  žygio dalyviai pasirinko savo nuožiūra. Į žygį išėjo164 dalyviai, jų laukė teisėjai paruoštuose 9 kontroliniuose punktuose. Startas ir finišas Šešuolių miestelyje. Pirmoji 15 km. trasa  pradedantiesiems, ją įveikė 64 dalyviai.

DSCN9840

Antroji – 30 km. Ja keliavo 70 žygeivių, o sudėtingiausią – 45 km trasą – praėjo 30 ištvermingiausių žygeivių. Visi dalyviai turėjo galimybę susipažinti  su organizatorių pažymėtomis partizanų kovos vietomis, praeiti partizanų vaikščiotais takais, aplankyti partizanų vado Alfonso Morkūno-Plieno, būrio vado Jono Pažūsio-Dagio, ir Stasio Zarembos-Beržo žūties vietas. Monsinjoro Alfonso Svarinsko iniciatyva pastatytą kryžių Kazimieravos kaime, kur žuvo į pasalą patekę 14 Lietuvos laisvės gynėjų.

DSCN9833

Suvedus rezultatus, komandų tarpe geriausiai pasirodė – „ Vilniaus SOS vaikų kaimas“ keliautojai. Individualiai, I vietą užėmė Ovidijus Kuzminas, 45 km. trasą įveikęs per 6 val.51 min., antras-Edgaras Tauras iš Kazlų Rūdos, 45 km.-6 val.52 min., trečią vietą užėmė- Marijus Tidikis iš Panevėžio, 45 km. įveikęs per 7 val.05.

Vienos dienos žiemos orientaciniame  žygyje dalyviai startavę 10 val. ryto, paskutiniai dalyviai finišavo  iki 20 val. Tarp keliautojų varžyboms užsiregistravo 14 ukmergiškių. Jaunieji Lietuvos patriotai pažadėjo sekančiais metais pakviesti į naujus žygius Lietuvos laisvės kovotojų atmintinomis vietomis.