Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Patarimai tėvams, kaip padėti 10-okams geriau pasiruošti PUPP

Patarimai tėvams, kaip padėti 10-okams geriau pasiruošti PUPP

220
0

Dešimtoje klasėje rimčiausias išbandymas moksleiviams yra ne kas kito, o pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas, sutrumpintai vadinamas tiesiog PUPP. Jo metu tikrinamos mokinių gimtosios kalbos, užsienio kalbų ir matematikos žinios. Kadangi tai yra mokinio ateičiai labai svarbi ir daug streso kelianti patikra, apžvelkime, ką tėvai gali padaryti, kad jų atžala kuo geriau būtų pasiruošę PUPP!

Įsiklausykite į tai, ką jie sako

Visiems tėvams, prieš imantis veiksmų, reikėtų nuoširdžiai pasikalbėti su savo atžalomis. Pasirinkite tam tinkamą laiką, kai paaugliai neatrodo smarkiai sudirgę ar pavargę. Paklauskite kiek jie jaučiasi užtikrinti, dėl ko labiausiai pergyvena ir ar jau susipažino su praėjusių metų PUPP užduotimis?

Gali būti, kad net nereikės dairyti į tolesnius patarimus, nes nuoširdaus pokalbio metu vaikas viską atskleis pats. Aišku, ne visada gali pavykti gauti naudingos informacijos arba vaikas tiesiog nebus užtikrintas dėl to, kiek yra pasiruošęs.

Pabendraukite su auklėtojais(-omis)

Jūsų atžalos klasės auklėtoja nuolat domisi auklėtinių progresu, stebi pažymius ir bendrauja su dalykų mokytojomis. Dėl to su ja verta pabendrauti tam, kad išgirstumėte profesionalių pedagogų patarimus.

Kai kada gali būti, kad vaikas jaučiasi gerai arba apie mokslus nenori daug kalbėti, tačiau auklėtoja sako, jog reikėtų daugiau individualaus darbo norint geriausių pažymių bei užtikrintumo dėl rezultatų.

Pakalbėkite apie korepetitorius

Su vaiku pakalbėkite apie korepetitoriaus naudą. Lietuvių, matematikos ar anglų PUPP yra tikrai rimti iššūkiai. Gauti geriausius pažymius iš šių užduočių tikrai nėra labai paprasta. Kartais nepakanka laiko klasėje ar namų darbų, kad pavyktų įsisavinti visą reikiamą medžiagą.

Korepetitoriai padeda ne tik pagilinti žinias, tačiau ir padidinti pasitikėjimą savimi, dėl ko pasiruošimas PUPP ar kontroliniams būna sklandesnis.

Stenkitės rasti metodų paskatinimui

Jeigu atžala neatrodo suinteresuota stengtis, specialistai pataria bandyti ieškoti metodų paskatinimui. Metodas yra tikrai senas ir laiko patikrintas. Jeigu nemotyvuoja geriausi pažymiai, galbūt motyvuos naujas dviratis, nauji sportiniai bateliai, kelionė į stovyklą, didesni savaitpinigiai? Motyvacijos priemonių gali būti įvairių, svarbu tik jas surasti.

Ankstesnis straipsnisKada tinkamiausias laikas pasirūpinti sezonine darbo apranga ir avalyne?
Sekantis straipsnisSvarbiausi rugpjūčio mėnesio renginiai Lietuvoje: nuo grandiozinio „Imagine Dragons“ pasirodymo iki grupės „SEL“ šou

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia