Pradinis Gyvenimas Žmonės Pasirink globoti: Malvina ir Jonas nutarė paimti vaikelį globoti

Pasirink globoti: Malvina ir Jonas nutarė paimti vaikelį globoti

2599
0

globotiKai dešimtmetį trukusios pastangos pagimdyti vaikelį nedavė jokių rezultatų, Malvina ir Jonas nutarė paimti vaikelį globoti. Dėl vaikelio lyties nebuvo tvirtai apsisprendę, todėl tai paliko likimui.

Po keleto susitikimų vaikų namuose apsisprendė – bus mergaitė Otilija. Mergytei buvo du metukai. Kol sutvarkė visus formalumus, baigė visus reikalingus mokymus, praėjo kone metai.

Ir štai naujoji namų gyventoja Otilija parvyko į suremontuotus namus, išpuoštą kambarį. Tik tėvais tapę sutuoktiniai pasidalijo darbais ir rūpesčiais, pradėjo gyventi visai kitokiu ritmu. Otilija augo, augo ožiukai ir didelis priešiškumas bet kokiai tvarkai, paliepimui, paprašymui ar pareigai.

Aplankyti geriausi psichologai, šeimų specialistai. Mergaitė darėsi vis įžūlesnė, mažos melagystės tapo didesnėmis, ir vis visi kiti kalti dėl jos nesėkmių ar kitokių problemų.

Tėvai kantriai dėliojo gyvenimą į įprastas normas. Ir kitų vaikai iškrečia įvairių kvailysčių. Tiesiog išaugs ir visi košmarai baigsis, – galvodavo.

Bet laikas nebuvo tėvų sąjungininkas. Atsirado ir tarpusavio nesutarimai, nuovargis. Pastovi įtampa atsiliepė sveikatai.

O kai prasidėjo Otilijos negrįžimai į namus, pradėjo dingi bendroms išlaidoms skirti pinigai, kuriuos šeima laikė visiems žinomoje vietoje, įtampa pasiekė pavojingą ribą.

– Otilija, toliau taip tęstis nebegali, – tarė tėvelis.

– O ir nereikia. Neesi mano tėvas, tai ir nevark dėl manęs. Man kančia čia su jumis gyventi pagal taisykles ir kažkokias nesąmoningas tvarkas, – rėžė Otilija.

Toks jausmas, kad mergina seniai ruošėsi tokiai kalbai. Seniai viską ignoruodama nusprendė, kad jai niekad nereikėjo nei šeimos, nei dėmesio, nei meilės. Jos gyvenimo kelyje nebuvo tokių ženklų.

Jų keliai išsiskyrė.

Otilija, kuriai buvo 17, grįžo į vaikų namus.

Malvina ir Jonas uždarė jos kambario duris. Neremontavo, tiesiog leido užgęsti skausmui, nevilčiai ir prarastai vilčiai tėviška meile sušildyti paliktą mažą širdelę….

Jeigu jus domina globos ar įvaikinimo temos, turite neatsakytų klausimų kreipkitės į Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro direktorę arba skambinkite tel. 8 340 63561, rašykite el. paštu s.bakanauskiene@ukmerge.lt

I dalis: http://vilkmerge.lt/pasirink-globoti

II dalis: http://vilkmerge.lt/pasirink-globoti-ii-dalis

III dalis: http://vilkmerge.lt/pasirink-globoti-dvyniai-augustas-ir-tomas

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia