Pradinis Gyvenimas Pagerbti rajono medikai

Pagerbti rajono medikai

1679
0

Skleidžiantis visai augmenijai, po žiemos miego bundant gamtai, minima medicinos darbuotojų diena. Tai diena, kai pagerbiame žmones, kovojančius už sveikatą, kovojančius už žmonių gyvenimo kokybę, tuos, kurie mumis rūpinasi susirgus, kurie padeda pasveikti ir, kurie mus lydi visą gyvenimą.

Pirmasis medikus pasveikino rajono meras Rolandas Janickas. Jis rajono gyventojų vardu medikams nusilenkė. Pagerbiant ir apdovanojant medikus dalyvavo rajono vadovai. Apdovanojimams medikus į sceną kvietė Kultūros centro direktorė Rasa Graužinienė.

Šiais metais pirmą kartą nuspręsta išrinkti geriausius rajono medikus – geriausią gydytoją ir geriausią slaugytoją. Jie gavo ne tik garbingus titulus, bet ir dviejų minimalių mėnesinių atlyginimų dydžio premijas. Metų medicinos darbuotojus išrenka mero potvarkiu sudaryta 7 asmenų komisija. Pretendentus apdovanojimams gauti turi teisę siūlyti visi Ukmergės rajono savivaldybės fiziniai ir juridiniai asmenys.

Geriausiu metų gydytoju tapo Algirdas Šaltinis. Gydytojas ligoninėje pradėjo dirbti 1976 metų rugpjūčio 2 dieną Akušerijos – ginekologijos skyriuje, gydytoju akušeriu ginekologu, 1993 metų birželio 1 dieną jis paskirtas šio skyriaus vedėju. Pradėjęs dirbti skaitė paskaitas jaunavedžiams, vykdė švietėjišką veiklą. A. Šaltinis nuolat tobulino kvalifikaciją įvairiuose kursuose ir mokymuose.

Geriausia metų slaugytoja išrinkta Jurgita Zakarauskienė, kuri ligoninės Akušerijos skyriuje dirba jau 29 metus. Nuo 2004 metų – skyriaus vyresnioji akušerė. Kartu su kolegomis J. Zakarauskienė inicijavo ir įkūrė Nėščiųjų mokyklėlę, kurioje nėščiosios ir jų partneriai rengiami gimdymui ir pogimdyviniam periodui. Slaugytoja 2006 metais Vytauto Didžiojo universitete įgijo psichologijos bakalauro laipsnį, 2008 metais – magistro.

Rašant apie geriausius medikus reikia paminėti, kad Ukmergės ligoninė dalyvavo Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programoje „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“. Dalyvaudamas projekte skyrius buvo aprūpintas būtina modernia medicinine įranga kokybiškoms paslaugoms teikti. Ligoninei suteiktas Naujagimiams palankios ligoninės vardas. Deja, bet nuo gegužės mėnesio Ukmergės ligoninėje nebelieka Akušerijos skyriaus. Moterims gimdyti teks važiuoti į kitas ligonines.

Komisija ne tik išrinko geriausius Metų medicinos darbuotojus, bet ir pasiūlė kandidatūras Mero padėkos ženklams gauti. Jais buvo išrinkti Ukmergės pirminio sveikatos priežiūros centro medikai.

Mero padėkos ženklu apdovanotas Algirdas Sirvydis – šeimos gydytojas. 7 metų darbo stažą kartu su rezidentūra turintis gydytojas įstaigoje dirba nuo 2017 m. rugpjūčio. Gyventojų atsiliepimai apie gydytoją tik teigiami.

Mero padėkos ženklu apdovanota Aldona Kalesnikienė – slaugytoja dirba nuo 1997 metų. A. Kalesnikienė ne tik įstaigoje atstovauja slaugytojų profesinę sąjungą, bet ir aktyviai dalyvauja miesto ir rajono visuomeninėje veikloje. Ji – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Ukmergės filialo valdybos pirmininkė.

Būrys medikų apdovanoti mero padėkos raštais.

Renginio pabaigoje susirinkusių laukė koncertas. Koncertavo Ieva ir Marija Dūdaitės, ar kaip rašoma afišoje – soprano ir fortepijono duetas.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia