Nuo šiandien atpigo šiluma

  1494
  0

  katinas

  Nuo šiandien ukmergiškiams atpigo šilumos energija. Kaip informavo UAB „Miesto energija” ekonomistė Nijolė Vaičiatienė, kainos diferencijuojamos pagal tai, kam priklauso šilumos  punktai daugiabučiame name – ar gyventojams ar šilumos tiekėjui. Jei šilumos punktas priklauso gyventojams, jie už 1 kWh mokės 23,97 ct. su PVM (buvo 29,51), jei punktas priklauso tiekėjui, tada 1 šilumos kWh kainuos 24,17 (buvo 30,47). Kad šiluma pigs rajono meras Algirdas Kopūstas informavo dar spalio 29 d. vykusiame rajono tarybos posėdyje.

  Tą dieną Kainų ir energetikos kontrolės komisijos posėdyje trims metams buvo nustatytos naujos šilumos kainos bazinės dedamosios dalys. Tą pačią dieną tik metams jas patvirtino ir rajono taryba. Rajono taryba taip pat nustatė 2 metų laikotarpį, per kurį bus padengti nuostoliai, atsiradę dėl kuro pabrangimo (ankščiau šilumos kaina buvo peržiūrima vieną kartą metuose,  nepriklausomai nuo pasikeitusių kuro kainų). Dėl šių nuostolių šilumos kaina padidėjo 2,3 procento. Kaip paaiškino N. Vaičiatienė, dabar šilumos kaina perskaičiuojama kas mėnesį. Į komisijos ir tarybos patvirtintas bazines dedamąsias dalis įdedama kuro kaina ir taip apskaičiuojama nauja kaina. Iki mėnesio 10 d. šilumos tiekėjai turi deklaruoti užpraeito mėn. kuro pirkimo kainas. Nuo 10 iki 20 d. Kainų ir energetikos kontrolė patikrina šilumos tiekėjo pateiktus duomenys. Iki mėnesio 25 d. šilumos tiekėjas privalo gyventojams paskelbti naujas kainas, kurios bus taikomos nuo kito mėnesio 1 d.

  Kaip keisis šilumos kaina sausio mėnesį, ekonomistė prognozuoti nesiryžo. Ji teigė, kad įmonė dar negavo sąskaitos už lapkričio mėnesį pirktą kurą. Pagal šios sąskaitos duomenis bus apskaičiuojama sausio mėnesio šilumos kaina.

   

  vilkmerge.lt

   

  Atsakyti:

  Prašome įrašyti komentarą
  Prašome įvesti vardą čia