Pradinis Aktualijos Pranešimai Miesto centre buvusį rožyną pakeitė betoninės gėlinės

Miesto centre buvusį rožyną pakeitė betoninės gėlinės

297
0
vilkmerge.lt nuotr.

Priešais Ukmergės kraštotyros muziejaus pastatą, buvusio rožyno vietoje, praėjusią savaitę atsirado 10 vnt. naujų betoninių gėlinių su augalais.

Pernai birželį Kęstučio aikštėje, tarp šaligatvio ir laiptų įrengtą rožyną pakeisti šiomis gėlinėmis paklojant aplink jas ruloninę veją, privertė gamtinės sąlygos – galima teigti, jog rožynas tiesiog „nuskendo“.

„Mes taip stengėmės šioje miesto centre esančioje vietoje sukurti kažką gražaus. Mums tai – prestižo reikalas. Kai pernai vidurvasarį ėmė nykti pavieniai rožių sodinukai, mes juos tiesiog pakeitėme kitais. Manėme, kad dėl to kaltos tuo metu buvusios liūtys. Kai rožių šaknys nuo pertelklinės drėgmės ir toliau puvo ir rožės „kristi“ nesiliovė, mes net žemę buvome pasirengę pakeisti. Norėdami išsiaiškinti, kas šioje vietoje negerai, iškasėme kelias duobes iki grunto, įpylėme į jas vandens. Mūsų didžiulei nuostabai, vanduo jose liko stovėjo kaip kokioje vonioje. Spėjame, kad po tuo gruntu kažkas yra – gal pastato ar kokio gatvės grindinio liekanos,“ – sakė UAB „Grožio idėja“ vadovė Jurga Olisevičienė.

Jos vadovaujama įmonė penktus metus prižiūri miesto gėlynus. Pasak J.Olisevičienės, pernai kuriant 130 kvadratinių metrų ploto rožyną buvo įdėta ir daug darbo bei pastangų, ir lėšų.

Po žiemos buvusiame rožyne priešais Kraštotyros muziejaus pastatą pavyko išgelbėti keliasdešimt rožių. Jos visos perkeltos į Sveikatos parką prie VšĮ Ukmergės ligoninės.

Praėjusią savaitę Sveikatos parke lankėsi ir jo erdves apžiūrėjo Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas ir vicemeras Eugenijus Kuodelis. Savivaldybės vadovai patikino, kad laikui bėgant parke atsirado kai kurių netobulumų – skubiai taisytinų dalykų ir tai bus padaryta.

Daiva Zimblienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja
ukmerge.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia