Pradinis Švietimas Lankėsi Bulgarijoje

Lankėsi Bulgarijoje

1297
0

2014 m. spalio 5 – 10 dienomis įvyko trečiasis projekto „Fiziškai aktyvūs vaikai-sveiki piliečiai“ mobilumo vizitas į Bulgariją, Sofiją. Vizite dalyvavo 15 projekto dalyvių, atstovaujančių rajono savivaldybės administracijai, Švietimo centrui, Sporto centrui, savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, rajono kūno kultūros mokytojų metodiniam būreliui.

Vizitas organizuotas pagal Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vykdomą „Comenius Regio“ partnerystės projektą „Fiziškai aktyvūs vaikai – sveiki piliečiai“, finansuojamą Švietimo mainų paramos fondo lėšomis.

Mobilumo vizito dalyviai lankėsi Bulgarijos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijoje, susitiko su viceministre Vanya Kastreva-Monova, kuri supažindino su Bulgarijos švietimo sistema, sporto pasiekimais. Sofijos miesto Emilijano Stanevo mokykloje vyko tarptautinė konferencija „Inovatyvios praktikos fiziniame ugdyme“. Joje pranešimus skaitė Sofijos ir Ukmergės švietimo, sporto ir sveikatos specialistai, vyko diskusijos. Bulgarai pasidžiaugė, kad projektas „Fiziškai aktyvūs vaikai – sveiki piliečiai“ ypač naudingas mokiniams, nes jo rezultatas – priimtas įstatymas dėl trečiosios kūno kultūros pamokos įvedimo visose klasėse.

Ukmergiškiams didelį įspūdį paliko privati bendrojo ugdymo įstaiga – ,,Bulgarijos mokykla“, kurioje veikia vaikų lopšelis-darželis (jį lanko 94 vaikai) ir 1-7 klasių mokykla (mokosi 300 vaikų). Naujame šios mokyklos komplekse, pastatytame prieš 2 metus, įrengtos šiuolaikiškos klasės, sporto, treniruoklių ir šokių salės, baseinas, sporto aikštynai. Šioje ugdymo įstaigoje besimokančių mokinių tėvai taip pat gali naudotis mokyklos sporto baze. Už vaikų ugdymą, užimtumą po pamokų, vasaros atostogų metu, maitinimą, saugumą ir kt. tėvai moka 4 000, 00 Eur per metus.

Vizito metu aplankytos ir kitos ugdymo įstaigos: Sofijos vaikų lopšelis-darželis Nr. 62, brolių Pererio ir Ivano Kanazirevių mokykla Razlovo mieste. Kūno kultūros mokytojus ypač sudomino sporto bazė, esanti Vitoša kalnuose. Čia įsikūręs kalnų slidinėjimo ir turizmo centras. Jau pradinių klasių mokiniai skatinami užsiimti įdomia sportine veikla: kalnuose jie mokomi slidinėti, alpinizmo technikos pagrindų, skatinami mylėti gamtą.

Vizito programa buvo turininga ne tik dalykine, bet ir kultūrine prasme. Delegacijos dalyviams buvo pristatyta bulgarų kultūra, tradicijos, šalies istorija. Ukmergiškiai lankėsi Nacionaliniame istorijos muziejuje, Bači miestelio muziejuje, kuriame stebėjo senovės bulgarų tradicines apeigas. Ypatingą įspūdį paliko apsilankymas Aleksandro Nevsky katedroje, Sofijoje, ir Rilos vienuolyne.

Švietimo ir sporto skyriaus informacija

ukmerge.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia