Pradinis Lietuvos naujienos Kultūros festivalyje „Purpurinis vakaras“ – vis nauji purpuriniai atspalviai

Kultūros festivalyje „Purpurinis vakaras“ – vis nauji purpuriniai atspalviai

460
0

Kultūros gurmanams pasakoti apie Anykščiuose jau 16 kartą vykstantį festivalį „Purpurinis vakaras“ daug nereikia. Gyvo garso koncertai, teatro pasirodymai, susitikimai su kūrėjais, filmų peržiūros, tradiciniai vidurnakčio poezijos skaitymai – festivalio programa šiais metais ypač atitinka rengėjų siunčiamą žinią – Anykščiai yra kultūros kryptis.

Visi keliai į Anykščius vasarą tradiciškai veda rugpjūtį. Šiemet festivalis „Purpurinis vakaras“ vyks rugpjūčio 17–19 dienomis.

„Didžiuojamės festivalio tęstinumu ir vis labiau stiprėjančiomis tradicijomis. Festivalis užaugo ir šiandien yra tapęs Anykščių kultūros veidu. Mus džiugina, kad festivalio lankytojų gretos auga, o Lietuvos menininkai nori jame dalyvauti. Ir, svarbiausia, į festivalio programą įtraukiame tikrai stiprius meninius pasirodymus. Norime tuo pasigirti, nes Aukštaitijos regione esame tokie vieni“, – pristatydamas 16-ojo festivalio programą kalbėjo vienas iš organizatorių Benas Jakštas.

Geros muzikos ekspertų „Bardai LT“ vadovas sako su festivalio komanda nuolat stebintys besikeičiantį kultūros lauką, jo naujienas, patys lankosi renginiuose Lietuvoje ir užsienyje, taigi, rengdami „Purpurinio vakaro“ programą, kasmet sėda prie balto popieriaus lapo ir festivaliui prideda vis naujų, ryškių purpurinių atspalvių.

„Kasmet į festivalio programą įtraukiame naujausias programas, kurias patys inicijuojame. Taip gimė aktoriaus Algirdo Dainavičiaus monospektaklis „Susitikimas su Mažuoju princu“, kurį žiūrovai galės išvysti rugpjūčio 19 dieną Anykščių kultūros centre. Tą pačią dieną naują poetinę muzikinę programą pristatys šiųmetis Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rimvydas Stankevičius kartu su dainų autoriumi ir atlikėju Domantu Razausku. Jų pasirodymas vyks prie Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko muziejaus. Labai įdomų susitikimą žada surengti žinomi televizijos veidai Saulius Pilinkus ir Edita Mildžytė, pasakosiantys televizijos laidų kūrimo užkulisius. Atidarysime ir dailininko-muzikanto Artūro Šilpavičiaus-Šlipo tapybos darbų parodą“, – pasakoja B. Jakštas.

Pirmakąrt festivalio grupių dienoje, penktadienį, rugpjūčio 18 dieną, dalyvaus Marijonas Mikutavičius ir grupė, įvairiausio amžiaus gerbėjų turinčios grupės „Šventinis Bankuchenas“ bei „Poliarizuoti stiklai“. Bardų dienoje naujų festivalio vardų taip pat netruks: Rokas Kašėta, Marius Jampolskis, kuriam akomponuos Deividas Zvonkus, tėvo ir sūnaus duetas – Aidas ir Ignas Giniočiai.

Festivalyje naują muzikinę programą pristatys aktorius Vladas Bagdonas, pasirodysiantis su kompozitoriumi, pianistu Audriumi Balsiu.

Anykščių kultūros kino salėje vyks režisieriaus Algirdo Tarvydo dokumentinio filmo „Gyvenimas tarp žiedų“ ir Vytauto V. Landsbergio vaidybinio filmo „Poetas“ peržiūra, L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje – susitikimas su poetu Kornelijumi Plateliu. Tradiciniuose ir visada daug žiūrovų sutraukiančiuose vidurnakčio poezijos skaitymuose Anykščių koplyčioje šiemet bus parodyta literatūrinė-muzikinė programa „Ne tolių toliai nuo Dzūkijos iki Žemaitijos“. Eilėraščius bei dainas dzūkiškai ir žemaitiškai rengia dzūkas poetas Juozas Žitkauskas ir žemaitiškų šaknų turintis bardas Povilas Girdenis.

„Kurdami festivalio programą apie kiekvieną jo renginį ilgai diskutuojame, renkamės įdomiausius variantus. Lygiai taip pat ilgai diskutuojame, kokie atlikėjai mūsų žiūrovams ir klausytojams būtų įdomiausi“, – apie tai, kaip rengiama festivalio programa, pasakoja B. Jakštas. Jis pats šiais metais sako labiausiai lauksiantis festivalio pabaigos koncerto, kuriam specialiai po ilgos ilgos pertraukos susiburs „Aktorių trio“. „Tai tikra dovana festivaliui, kurią mums dovanoja dainuojantys aktoriai Kostas Smoriginas, Olegas Ditkovskis ir Saulius Bareikis.“

Festivalio „Purpurinis vakaras“ scena dažnai tampa atradimų scena. Festivalio rengėjai suteikia progą pasirodyti jauniesiems atlikėjams. Šią vasarą festivalio pabaigos koncertą pradės Lietuvos jaunimo dainuojamosios poezijos konkurso „Žemės ir pavasariai“ pirmosios vietos laimėtoja Evelina Dubauskaitė iš Kėdainių rajono. „Esu tikras, šis jaunasis talentas abejingų nepaliks, – Evelina šiemet laimėjo prizines vietas dar keliuose dainuojamosios poezijos festivaliuose, matome, kaip gimsta nauja žvaigždė“, – kalbėjo B. Jakštas.

Likus savaitei iki festivalio, Vilniuje prekybos centro CUP „Upės“ terasoje vyks įžanginis festivalio vakaras. Jame pasirodys aktoriai Aidas Giniotis ir Vladas Bagdonas drauge su kompozitoriumi ir pianistu Audriumi Balsiu.

 16asis kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ Anykščiuoserugpjūčio 17–19 d. Visą festivalio programą rasite www.purpurinisvakaras.lt

 

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia