Pradinis Kultūra Anonsai „Purpurinis vakaras“ skelbia datą: septynioliktasis festivalis Anykščius pripildys kultūros

„Purpurinis vakaras“ skelbia datą: septynioliktasis festivalis Anykščius pripildys kultūros

323
0

Kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ jau septynioliktus metus – priešpaskutinį vasaros savaitgalį – kultūros piligrimams tiesia kelius į Anykščius. Gyvo garso koncertai, spektakliai, susitikimai su kūrėjais, filmų peržiūros, tradiciniai vidurnakčio poezijos skaitymai. Festivalio programos kūrėjai siunčia aiškią žinią – purpuru nušvitę Anykščiai festivalio dienomis yra pilni kultūros.

17-asis kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ šiais metais vyks rugpjūčio 22–24 dienomis.

„Didžiuojamės festivalio tęstinumu, vis stiprėjančiomis jo tradicijomis. Jaučiame, kad jis tapo ne tik Anykščių, bet ir Lietuvos kultūros veidu, – festivalį aplanko vis daugiau žmonių, o jo scenoje pasirodo vis daugiau garsių Lietuvos menininkų, scenos meistrų, muzikos atlikėjų“, – sako vienas iš festivalio organizatorių, geros muzikos ekspertų „Bardai LT“ vadovas Benas Jakštas.

Kaip ir kasmet festivalis prasidės nemokamu koncertu „Dovana Anykščiams“. Vyskupo skvere pasirodys dainų autorius ir atlikėjas, rašytojas ir kino režisierius Vytautas V. Landsbergis.

Nemokamai festivalio lankytojai kviečiami į režisierės Agnės Marcinkevičiūtės dokumentinio filmo „Mūza“ ir režisieriaus Gyčio Lukšo vaidybinio filmo „Duburys“ peržiūras, Gretos Skaraitienės fotografijų parodos „Mažyčiai mūsų gyvenimai“ atidarymą, susitikimą su poetu, vertėju Almiu Grybausku, aktoriaus Dainiaus Svobono vidurnakčio poezijos skaitymus Anykščių bažnyčios koplyčioje, bardų ir vaikų vidudienį su Vygantu Kazlausku, aktoriaus ir bardo Gedimino Storpirščio pasirodymą „Trys mūzos“ ant Rašytojų kalnelio.

Anykščių kultūros centro didžiojoje salėje bus parodytas aktorės Violetos Mičiulienės monospektaklis „Pabaisų nebus“.

Du vakarus Anykščių Dainuvos slėnyje skambės įvairiausia muzika – nuo ramių, muzikinių bardų istorijų iki triukšmingos alternatyviosios muzikos. Festivalio scenoje pirmą kartą pasirodys grupės „Kedrostubùras“, „Golden Parazyth“, čia dar niekada nėra dainavusios Monika Liu ir Inga Jankauskaitė.

Po ilgos pertraukos į festivalio sceną grįžta dainininkas Gytis Paškevičius su grupe, specialų pasirodymą rengia dainininkė Gabrielė Vilkickytė ir Džiugas Širvys, festivaliui šeimos grupę sukūrė aktorius Giedrius Arbačiauskas su žmona Agne ir dviem sūnumis – Nojumi ir Jonu. Aktorius, režisierius Aidas Giniotis su teatro trupe „PlumBum“ festivaliui rengia pasirodymą, kuriame skambės maestro Vytauto Kernagio dainos.

„Purpuriniame vakare“ pirmą kartą bus pristatytas rudenį į didžiąsias koncertų sales iškeliausiantis Leonardo Coheno dainų projektas „Dainos bokštas“. Pasaulinio garso muzikos legendos dainas atliks Raminta Naujanytė-Bjelle, maestro Vladas Bagdonas, aktorius Andrius Bialobžeskis. Jiems pritars Vytauto Lukočiaus ritmo grupė.

| Saulius Barasa | Photographer |

Didžiuosius festivalio koncertus ves Daiva Tamošiūnaitė-Budrė ir aktorė Nijolė Narmontaitė. Festivalio pabaigos koncerte bus įteikta 13-oji Sauliaus Mykolaičio vardo premija už ryškiausią 2023–2024 metų dainuojamosios poezijos debiutą.

„Purpurinis vakaras“ ne tik reprezentuoja iškiliausius Lietuvos menininkus, ne tik pristato patrauklų, unikalų, poezija ir kūryba spinduliuojantį Anykščių kraštą, bet ir sukuria unikalią kūrybos, diskusijų ir dialogų erdvę meno kūrėjams“, – teigia festivalio organizatorius B. Jakštas.

17-asis kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ literatūriniame Lietuvos krašte – Anykščiuose – rugpjūčio 22–24 dienomis. Daugiau informacijos – www.purpurinisvakaras.lt.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia