Pradinis Švietimas Ketvirtokai minėjo knygnešio dieną

Ketvirtokai minėjo knygnešio dieną

1379
0

knyg

Kovo 16 d. ,,Šilo“ pagrindinėje mokykloje  buvo minima Knygnešio diena. Ketvirtokai  rinkosi į skaityklą ,kur juos maloniai pasitiko bibliotekos vedėja Žibutė Jovaišienė.

Ji mokiniams pasakojo, kad kasmet šią dieną Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas . Parodė vaikams knygeles, kuriose paminėtas ne vienas ir mūsų gimtojo krašto knygnešys.
Nepaisant to, kad už knygų platinimą buvo baudžiama kalėjimu ar tremtimi į Sibirą, knygos buvo platinamos itin aktyviai. Lietuviškos knygos ir laikraščiai ėjo iš rankų į rankas. Imperinės valdžios atstovai, matydami, jog nebegali sulaikyti slaptojo knygų platinimo, 1904 m. panaikino daugiau kaip 40 metų trukusį lietuviškos spaudos draudimą.

knyg1

Knygnešiai Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį, o kovo 16-oji –įžymiojo knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena –skirta jiems visiems prisiminti ir pagerbti …
 Bibliotekininkė Žibutė dar paminėjo, kad 2004 metais UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą.
Ketvirtokai šia istorine pamokėle dar labiau pagilino savo žinias apie Lietuvos knygnešius.

Ketvirtokų mokytojos Ingrida Tėvelienė ir Neringa Paškauskienė

knyg2

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia