Pradinis Švietimas Kad pamatytum įdomius dalykus, nebūtina toli keliauti

Kad pamatytum įdomius dalykus, nebūtina toli keliauti

791
0

Siesikų gimnazijos Erasmus+ projekto apie klimatą, kultūrą ir pilietiškumą (oficialus projekto pavadinimas 3C‘Ship: climate change, culture and citizenship) dalyviai: 5 mokinės ir dvi mokytojos vasario 6-12 dienomis lankėsi Lešno mieste Lenkijoje.  Lešno A. Mickevičiaus mokykloje susitiko partneriai iš dviejų Turkijos mokyklų, Italijos, Kroatijos, Lenkijos ir mūsų.

Mokykla buvo įkurta 1920 metais, bet dabartinis mokyklos pastatas yra labai naujas, erdvus ir modernus. Čia mokosi 280 7-15 metų mokinių. Didžiulis dėmesys yra skiriamas įvairioms sporto šakoms, o ypač orientaciniam sportui.

Lešnas yra miestas-apskritis Lenkijos vakarinėje dalyje. Jis yra  garsus aviacijos ir motociklų sportu, yra sportinis aerodromas, didžiulis stadionas su greitkelio trasa motociklams, ledo arena, vyksta tarptautiniai sporto renginiai. Projekto nariai praleido šiame mieste ir mokykloje tris turiningas dienas, nes atliko daugybę veiklų: dalyvavo komandiniuose žaidimuose, žaismingai mokėsi lenkų kalbos, tyrė dirvožemio ir aplinkos užterštumą, kepė ekologiškus pyragėlius, dekoravo eko maišelius, pristatė savo šalių tautinius šokius.

O dar dvi dienas visi keliavo į Poznanę ir Vroclavą. Tai dideli ir labai gražūs miestai su spalvingais senamiesčio pastatais. Atsidūrus Poznanės pagrindinėje aikštėje, pasijunti lyg pasakoje. Ši aikštė buvo pradėta kurti 1253 metais. Ji yra beveik tobulo kvadrato formos, kurios išmatavimai siekia 141/141 metro. Kiekvieną birželį čia vyksta Šv. Jono paroda – tai trijų dienų gatvės mugė istorine tema. Poznanės gyventojai labai didžiuojasi šia švente. Poznanė taip pat garsi savo katedra, katedros sala (Ostrov Tumski), karališkąja pilimi, istorijos muziejumi. Na o Vraclovas žinomas dėl įspūdingos ir unikalios „Raclavicų“ mūšio panoramos ir gražaus istorinio Ostrow Tumski kvartalo. Mūšio panoramą vaizduoja didžiulis 19-ojo amžiaus paveikslas, kurio aukštis siekia 15 metrų, o ilgis net 114 metrų. Stebint šį paveikslą, jaučiasi tarsi toje patalpoje iš tikrųjų vyktų mūšis. Vaikštinėjant po Vroclavą, negalima nepastebėti šio miesto nykštukų. Tai yra mažos įvairiose pasakose ir legendose minimos bronzinės nykštukų skulptūrėlės. Jų priskaičiuojama iki keleto šimtų ir jie išplitę visur. Yra net išleistų knygų, leidinių ir žemėlapių su nykštukų aprašymais, kuriuos galima rasti: http://krasnale.pl/en/

Štai tokių įdomybių sužinojo projekto dalyviai iš gidų, pamatė savo akimis ekskursijų ir laisvalaikio metu ir išsaugos tai savo atmintyje visam gyvenimui Erasmus+ projekto dėka, jau nekalbant apie užsimezgusias tarptautines draugystes, kurios suteikia galimybę bendrauti užsienio kalba, pažinti kitų šalių kultūrą. Projekto kelionės, ekskursijos, pragyvenimo išlaidos kompensuojamos iš Erasmus+ lėšų. Tai dar kartą įrodo, kad verta čia dalyvauti.

Siesikų gimnazijos Erasmus+ projektų koordinatorė Violeta Grigaliūnienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia