Pradinis Lietuvos naujienos Iki lapkričio 3 d. gyventojai dar gali teikti paraiškas kompensacijoms už taršių...

Iki lapkričio 3 d. gyventojai dar gali teikti paraiškas kompensacijoms už taršių šildymo katilų keitimą

440
0

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, iki lapkričio 3 d. dar gali teikti paraiškas paramai gauti.

Nuo kvietimo pradžios prašymus dėl mažiau taršių šildymo įrenginių keitimo pateikė daugiau kaip 1600 gyventojų. Bendra prašoma kompensuoti suma siekia virš 5 mln. eurų. Šiam kvietimui iš Klimato kaitos programos lėšų skirta 15,30 mln. eurų.

Daugiausiai paraiškų sulaukta iš didžiųjų šalies savivaldybių. Populiariausia priemonė – šilumos siurbliai (oras-vanduo), dėl kurių įsigijimo paraiškas pateikė beveik 1200 gyventojų. Į kompensacijas dėl biokuro katilų įsigijimo pretenduoja 233 asmenys, dėl šilumos siurblių (žemė-vanduo) – virš 122, o dėl šilumos siurblių (oras-oras) – 103 gyventojai. Bendra prašoma kompensuoti šildymo įrenginių galia siekia virš 20 MW.

Energetikos ekspertų vertinimu, priklausomai nuo seno šildymo katilo stovio, jį pakeitus į šilumos siurblį, energijos efektyvumo padidėjimas gali siekti iki 6 kartų, o pakeitus nauju 5 klasės biokuro katilu – iki 2 kartų.

Teikti paraiškas gyventojai gali per Aplinkos projektų valdymo agentūros informacinę sistemą APVIS. Šiuo metu vykstančio kvietimo sąlygas galima rasti čia.

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia