Pradinis Kultūra Renginiai Gražus mažosios kultūros sostinės bendradarbiavimas su Lietuvos kariuomene

Gražus mažosios kultūros sostinės bendradarbiavimas su Lietuvos kariuomene

1619
0
IMG 0322

IMG 0322

Kovo 15 – 17 dienomis Veprių seniūnijoje vyko Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių, karo inžinierių, karo medikų ir pasieniečių bendros lauko taktinės pratybos apgyvendintoje vietovėje. Pratybų metu Veprių miestelyje ir Kultuvėnų kaime važinėjo Lietuvos kariuomenės padalinių ir pasieniečių technika, kariai buvo ginkluoti. Buvo naudojami garsiniai šaudmenys ir pirotechnika. Veprių miestelyje gyventojai stebėjo incidentų riaušių metu likvidavimo operaciją, karo inžinierių darbą užminuotoje vietovėje. O Kultuvėnų miestelyje – pastato šturmą, vietovės išžvalgymą. Pratybose dalyvavę kariai buvo apgyvendinti Veprių miestelyje ir Kultuvėnuose.

Kovo 17 d. vakarą Veprių kultūros namuose vyko iškilmingas pratybų uždarymas. Vepriškiams koncertavo sausumos pajėgų orkestras. Orkestrui vadovavo kapelmeisteris Viktoras Ščetilnikovas bei dirigentas Ramūnas Valaitis. Skambėjo ne tik žymių autorių grojamos aranžuotės, bet ir pačio kapelmeisterio sukurti kūriniai. Toliau savo pasirodymą tęsė bei savo melodijomis linksmino Veprių jaunimo instrumentinė grupė, vadovaujama Edvardo Ratauto bei Veprių kaimo bendruomenės kaimo kapela „Subatėlė“, vadovaujama Antano Šimatonio.  Kaip padėką sausumos pajėgų orkestro vadovams vepriškiai įteikė simbolines žemės dovanas:  naminės duonos ir medaus.

IMG 0292

Už gražų bendradarbiavimą  vepriškiams dėkojo  mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono civilių ir karių bendradarbiavimo specialistė gr. Loreta Karklelytė, kuri renginio dalyviams išdalino knygeles apie Lietuvos kariuomenės istoriją.

Veprių seniūnė, Dalė Urbonienė kalbėdama iškilmingame uždarymo renginyje, dėkojo už gražią kariškių draugystę su Veprių kraštu, kuri prasidėjusi  dar 2003 m. nuo Radvilų žygio karinių pratybų. Buvusių pratybų metu vyko karinės technikos ir ginklų, amunicijos pristatymas vietos gyventojams bei skani kariškių išvirta košė, skirta Joninių šventei.  Ši glaudi draugystė tęsiasi iki šiol, ir tikimės, kad tęsis ir ateityje. Kariams padovanota monografija apie Veprius  leis susipažinti su mūsų  istorija, kultūra, gamta,  žmonėmis bei  garsins Veprių miestelį.

 Veprių seniūnijos informacija

IMG 0289

IMG 0317

IMG 0318

IMG 0321

Jungtinės pratybos Ukmergės r.- Nuot. aut. gr. L. Karklelytė 2

Jungtinės pratybos Ukmergės r.- Nuot. aut. gr. L. Karklelytė 3

Jungtinės pratybos Ukmergės r.- Nuot. aut. gr. L. Karklelytė 5

Jungtinės pratybos Ukmergės r.- Nuot. aut. gr. L. Karklelytė 11

Jungtinės pratybos Ukmergės r.- Nuot. aut. gr. L. Karklelytė 12

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia