Pradinis Sportas Kitas sportas Basafizikai triumfavo Lietuvos mokyklų apdovanojimuose

Basafizikai triumfavo Lietuvos mokyklų apdovanojimuose

1557
0
DSC 1175

DSC 1175

Kovo  17 dieną Kauno technologijos universitete vyko mokinių  konferencija „Up to you“, kurioje buvo apdovanoti Lietuvos mokyklų nominacijų nugalėtojai. Lietuvos mokyklų apdovanojimų 2016 tikslas – paskatinti visuomenės narius būti aktyviais, atrasti savo apdovanojimo nusipelniusius mokytojus ir moksleivius, įvertinti reikšmingus projektus, mokyklų būrelių pasiekimus ir kt.. Šie apdovanojimai mokykloms ir jų bendruomenėms už pasiekimus 2015 metais teikiami pirmą kartą, siekiama, kad šie apdovanojimai taptų kasmetiniais ir reikšmingais kiekvienai mokyklos bendruomenei. Iš viso buvo paskelbtos 9 nominacijos, į kurias mokyklų bendruomenės galėjo registruoti savo atstovus: metų mokytojas, metų moksleivis, metų mokykla, metų projektas, metų mokinių taryba,  metų mokyklos prezidentas, metų pagalbininkas (-ė),  metų būrelis ir metų išradėjas.

Geriausiųjų išrinkimas vyko 2016 m. kovo 11 d.. Juos išrinko kompetentinga komisija, o už balsavimą internetu buvo pridedami papildomi balai.

DSC 1156

Basafizikų būrelio atstovai ir vadovė mokytoja Marina Aukštuolienė vyko į KTU vykusius mokyklų apdovanojimus su dideliu jauduliu širdyse, jie buvo pakviesti kaip vieni iš 3 nominantų metų būrelio kategorijoje, o Basafizikų būrelio narys Artūras Kuliavas – kaip vienas iš 3 nominantų išradėjo kategorijoje. Laimė nusišypsojo visam būreliui. Mokiniai taip pat dalyvavo konferencijoje „Up to you“, kur susitiko su Erica Jennings, Alfu Ivanausku, Benediktu Vanagu. Konferencijoje garsūs verslininkai, politikai, visuomenės veikėjai, menininkai, pramogų pasaulio atstovai, pasakojo apie savo pasirinktas profesijas, dalinosi patirtimi, kaip pasirinkti geriausią karjeros kelią. Pedagogams pranešimus aktualiausiomis švietimo temomis skaitė edukologijos specialistai. Įspūdžiai patys geriausi, gimnazistai dėkoja organizatoriams už galimybę daug sužinoti ir papasakoti Lietuvai apie mūsų save – jaunimą, kuris ieško, atranda ir išranda.

DSC 1165

Gimnazijos Basafizikai  –  ne tik būrelis, tai  bendraminčių ratas, kuriuos vienija domėjimasis gamtos mokslais, eksperimentine veikla, smalsumas planuojant tiriamąją veiklą  ir kūrybiškumas populiarinant  gamtamokslines disciplinas bendraamžių tarpe. Basafizikai eksperimentuoja naudodami GLX sistemą, atlieka ilgesnį laiką trunkančius stebėjimus ir tyrimus, patys pasigamina eksperimentams reikalingas priemones. Būrelio  vadovė fizikos mokytoja Marina Aukštuolienė skiria daug dėmesio dalykui ir  kryptingam mokinių laisvalaikiui.  

DSC 1190

Būrelis plačiai pristato savo veiklą, dalyvauja konkursuose, miesto renginiuose, daug keliauja.  Basafizikai yra 2013 metų Kūrybinio Lietuvos moksleivių  gamtos mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ dalyviai  ir  laureatai,  jų darbai pateko tarp 10 geriausių Lietuvos mokinių darbų.  Mokiniai eilę metų yra gimnazijos Tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitės eksperimentinės dalies organizatoriai ir vykdytojai.  Rajono pagrindinių mokyklų mokiniai, dalyvaudami savaitės veikloje ir atvirų durų dienose,  kasmet turi galimybę susipažinti su vis naujais jų eksperimentais, iliustruojančiais  įvairius fizikos dėsnius.  2015m. Basafizikų būrelis dalyvavo KTU  studentų  organizuojamame konkurse „Iššūkis mokyklai/2“ ir tapo šio konkurso nugalėtojais.  Gimnazistai sulaukė palaikymo iš visų grupių – visuomenės ir komisijos narių. Jų konkursui pateikti darbai buvo įvertinti kaip mokslinio tiriamojo pobūdžio ir todėl teisingiausiai atspindėję konkurso esmę. O kur dar gebėjimas dirbti komandoje vertinamas visose gyvenimo srityse, ypač akcentuojamas karjeros planavimo specialistų. Basafizikai jo mokosi  popamokinėje veikloje.
Didžiuojamės šia komanda ir sveikiname su pelnytu įvertinimu.
Lietuvos mokyklų apdovanojimus globoja Lietuvos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos informacija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia