Pradinis Kultūra Renginiai Festivalis baigėsi džiazu ir siurprizu (video)

Festivalis baigėsi džiazu ir siurprizu (video)

1872
0
DSC 2194

DSC 2194

Tarptautinį perkusinės muzikos festivalį „Percussion Ukmergė 2016“ vainikavo ir baigė džiazo koncertas. Muzikantai iš Lietuvos, Šveicarijos ir Brazilijos atliko žiūrovus sužavėjusias džiazo kompozicijas. Pirmą kartą per tris festivalio dienas muzikantai bisui sugrojo dar vieną kūrinį.

Koncertas prasidėjo įprastai – scenoje pasirodė jau išvakarėse Taujėnų dvare groję, žiūrovams jau pažįstami, VEIN trio iš Šveicarijos. Ukmergės kultūros centro scenoje jie koncertavo jau trečią kartą. Kartu su svečiais į sceną išėjo „Vilnius Jazz Orchestra“ muzikantai, vadovaujami Remigijaus Rančio.    

DSC 2110

Rengiant festivalį buvo planuota, kad pirmoje koncerto dalyje gros tik VEIN trio, nes šveicarų kuriama muzika sudėtinga ir be ilgų repeticijų kokybiškai jos atlikti nepavyks. Tačiau šis trio ir „Vilnius Jazz Orchestra“ muzikantai sukūrė stebuklą – užteko tik dviejų repeticijų ir šveicarų kūriniai suskambo atliekami abiejų šių kolektyvų.

Orkestro vadovas Remigijus Rančys pasakojo, kad pasikeitus orkestro sudėčiai – prie vilniečių prisijungė šveicarai, muzika skambėjo naujai. Tuo labiau, kad ir užsieniečiai kai kuriuos kūrinius grojo pirmą kartą. Nors lietuviai natas pradėjo nagrinėti prieš tris savaites, galvota, kad reikės įdėti labai daug darbo, bet į Lietuvą atvykus VEIN trio susikalbėti buvo labai lengva.

DSC 2114

Muzikines kompozicijas paįvairino soliniai muzikinių instrumentų ir jais grojančių muzikantų galimybių demonstravimai. Kūrinių solo partijas atliko ne tik kiekvienas šveicaras, bet ir trimitininkai – Mindaugas Vadoklis ir Valerijus Ramoška bei saksofonistai – Leonas Pilkauskas, Dovydas Stalmokas.

Žiūrovų plojimus sukėlė scenoje netikėtai pasirodęs brazilas Ze Kouyate. Apie pasaulinės klasės muzikanto pasirodymą koncerte nežinojo net jo organizatoriai. Svečias žiūrovus sužavėjo grodamas nematyta afrikietiška arfa ir tradiciniu brazilų instrumentu – pandeiro.

DSC 2134

Kalbėdamas apie netikėto svečio iš Brazilijos pasirodymą, Remigijus Rančys pasakojo, kad tai senas jo draugas. Su brazilu buvo grota prieš kokius 4-5 metus, paskui brazilas daug keliavo. Kadangi dabar Ze Kouyate buvo netoli (Londone), orkestro vadovas pakvietė jį kartu pakoncertuoti. Remigijaus Rančio nuomone, svečias yra labai aukšto lygio profesionalas, jis yra vienas ritmiškiausių muzikantų. Tik pagrojęs svečias iš Ukmergės išvyko – išskrido į Londoną.

DSC 2137

Festivalis baigėsi padėkomis rėmėjams, festivalio meno vadovo Edgars Saksons lietuviška padėka žiūrovamsir organizatoriams bei mintimis apie sekančių metų festivalį.

Arvydas Pėšina

{youtube}SYrxafDBgj4{/youtube}

DSC 2151

DSC 2160

DSC 2156 DSC 2173

DSC 2167

DSC 2185

DSC 2190

DSC 2178

DSC 2201

DSC 2198

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia