Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Geriausias sprendimas būsto apdailai: fibrocementinės dailylentės ar mediena?

Geriausias sprendimas būsto apdailai: fibrocementinės dailylentės ar mediena?

850
0

Ieškant namo apdailos sprendimo statomam ar renovuojamam būstui, daugeliui kyla dilema – kokią medžiagą verta rinktis? Tai atsakingas žingsnis: namo fasadas yra vienas svarbiausių ir labiausiai į akis krentančių elementų, kurį matysite kas kartą grįždami į namus. Norint rasti geriausią išeitį, verta pasverti savo galimybes ir palyginti kelis variantus.

Pastaruoju metu statybų sferoje pastebima tendencija – tarp populiarių pasirinkimų vis dažniau linksniuojama mediena. Medis pasitelkiamas tiek kaip pagrindinis, tiek kaip dalinis fasado elementas ir gali padėti sukurti išties unikalią būsto estetiką. Medinės dailylentės yra lengvai montuojamos, tačiau turi ir trūkumų.

Kaip alternatyva medienai, rekomenduojama statybos ekspertų pamėgta medžiaga – fibrocementinės dailylentės. Tai specifinė cemento rūšis, kurios sudėtyje yra specialios pluoštinės medžiagos, kurios užtikrina dailylenčių tvirtumą, konstrukcinį vientisumą. Tačiau ar tai tikrai geresnis pasirinkimas už natūralų medį? Palyginkime!

Atsparumas

Medis tradiciškai populiari medžiaga, kurią galima sutikti tiek tradicinėse lietuviškose sodybose, tiek moderniuose eksterjeruose. Deja, ši medžiaga viena mažiausiai atsparių įvairiems aplinkos faktoriams: drėgmei, karščiui, kenkėjams, ilgainiui gali pradėti pūti. Dar viena itin neigiama šios medžiagos savybė – lyginant su kitomis fasado dangomis, medis yra degesnis. Tuo tarpu fibrocemento dailylentės, skirtingai nei mediena, dėl savo ypatingos sudėties turi didesnį atsparumą drėgmei, karščiui, dideliems temperatūros svyravimams. Taip pat šios dailylentės netraukia kenkėjų, yra atsparesnės gaisro atveju. Sudėtyje esantis cementas padeda lengvai atsilaikyti prieš itin stiprų, uraganinį vėją.

Išvaizda

Fasadas – reprezentatyviausia būsto dalis, todėl natūralu, kad jo estetikai norisi skirti kuo didesnį dėmesį. Daugelį mediena žavi savo įspūdinga išvaizda, tačiau dabar galite efektyviau suderinti grožį ir patvarumą. Fibrocementinės dailylentės tiksliai atkartoja autentišką medžio tekstūrą. Galite rinktis iš skirtingų tipų medienos imitacijų, tad tikrai rasite sau tinkamą variantą, kuris atrodys taip pat estetiškai, kaip tikra mediena, tačiau leis išvengti pastarosios dangos trūkumų!

Priežiūra

Medžio danga tinkamai atrodys ir patikimai funkcionuos tik tada, jeigu nepamiršite reguliariai ja pasirūpinti. Rekomenduojama medienos dangą perdažyti kas 3-15 metų (dažnumas priklauso nuo medienos tipo, dailylenčių apdorojimo būdo ir kitų faktorių). Taip pat dailylentes reikėtų reguliariai impregnuoti ir padengti apsauginėmis priemonėmis nuo žalingo UV spindulių poveikio. Lyginant su mediena, fibrocemento dailylentės nereikalauja išskirtinės priežiūros: jos ilgiau neblunka, nekeičia spalvos net veikiamos kaitrios saulės ar drėgmės. Jeigu rūpinsitės šia danga laikydamiesi kelių paprastų gamintojo nurodymų, papildomai gaišti laiko ir pinigų atnaujinimo darbams neteks.

Patvarumas

Dėl prastesnio atsparumo aplinkos poveikiui, medis greičiau dėvisi. Iš šios medžiagos pagamintos dailylentės tarnauja apie 10 metų, vėliau teks jas papildomai atnaujinti arba atlikti remonto darbus ir pakeisti naujomis. UAB „Avižienai“ fibrocementinės dailylentės tarnauja net 50 metų ir ilgiau, todėl neteks jaudintis dėl būtinybės reguliariai atnaujinti fasado dangą.

Kaina

Biudžeto atžvilgiu, tiek medienos, tiek fibrocemento dailylentės kainuoja panašiai, nors fibrocemento fasado kaina yra šiek tiek aukštesnė. Tačiau įsigijus šios medžiagos dailylentes, gaunamas patikimas gaminys, kurio dėka danga ilgus metus išlieka estetiška, tvirta, nepakitusi. Atsižvelgiant į tai, kad fasadas – namo vizitinė kortelė ir vertinant ilgalaikę perspektyvą, kokybiškoms medžiagoms tikrai verta išleisti šiek tiek daugiau.

UAB „Avižienai“ fibrocementinės dailylentės pasižymi patvarumu ir estetika: kviečiame atnaujinti savo būstą arba pasirūpinti patikima fasado danga naujai statomam namui – užtikriname kokybę be papildomų rūpesčių!

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia