Pradinis Gyvenimas Buvusi raketinė bazė tapo gegužinės vieta

Buvusi raketinė bazė tapo gegužinės vieta

2776
1

Prasidėjus vasarai prasidėjo ir su ja susiję renginiai. Ant piliakalnio nuskambėjo „Sijonuotos vasaros“ aidai, o Kopūstėlių miške, buvusios sovietinės raketinės bazės teritorijoje, klubas „Miško broliai“ pakvietė į gegužinę.

Pasitikusi „griežta apsauga“ atvažiuojančius automobilius nukreipė į stovėjimo aikštelę, o būsimos gegužinės dalyvius – link bunkerio. Norintieji bunkeryje galėjo apžiūrėti klubo narių įrengtą parodą apie pokario kovas ir gyvenimą tame laike.

Smalsuoliai pro automobilių langus, iš seno karinio automobilio kėbulo ar vežami „Arklių taksi“ galėjo apžiūrėti bazės teritoriją, pastatų griuvėsius. Apžiūrėjus muziejų ir teritoriją svečiai patraukė į „Kotletukų kaimą“. Čia norintys galėjo įsigyti suvenyrų ar vaistažolių arbatai, kepti užugirietišką šakotį ar paragauti Kaimynų bendruomenės blynų „Makučių“, kareiviškos košės ar kastinio su bulvėmis.

Renginį vainikavo gegužinė ir fejerverkai. Skambant gyvai muzikai žmonės kartu dainavo, siūbavo ar šoko.

Karinės raketinės bazės statybos Kopūstėliuose prasidėjo 1958 metais ir truko dvejus metus. 70 hektarų plote buvo stadionas (prizininkų pakylos ir dabar išlikusios), kareivinės, ūkio dalis, vaikų lopšelis-darželis, mokykla, kultūros namai ir t.t. Bet į karinę teritoriją patekti reikėjo spec. leidimų. Ją supo tvoros iš spygliuotos vielos, judesio daviklio tvoros ir tvora tekėjo 380 voltų įtampa. O koviniu atveju srovės stiprumas padidėdavo iki 1800 voltų.

Čia buvo saugomos 21 metro aukščio, 1,6 metro skersmens, virš 40 tonų svorio raketos. Skrisdavo jos 3000 kilometrų. Paruoštos kariniams veiksmams raketos buvo vienintelį kartą – 1968 metais, per neramumus Čekoslovakijoje.

1 KOMENTARAS

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia