Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Butas pirmame aukšte – kaip užtikrinti savo privatumą namuose?

Butas pirmame aukšte – kaip užtikrinti savo privatumą namuose?

545
0

Pirmame aukšte esantis butas gali turėti daug privalumų. Tai visų pirma mažesnės nekilnojamojo turto kainos ir nuomos mokesčiai, maloni vėsa kaitrią vasaros dieną, taip pat patogumas – juk nereikia lipti laiptais. Tačiau vienas didžiausių pirmame aukšte esančio buto minusų tai nepageidaujami praeivių žvilgsniai.

Gyvendami pirmame aukšte turime atsižvelgti į tai, kad daugelis žmonių praeidami pažvelgs į mūsų langus – dažnai netyčia, tačiau vis tiek ką nors pamatys. Net ir tokie trumpalaikiai netyčiniai žvilgsniai gali atimti iš mūsų privatumo jausmą. Taigi kaip uždengti langus, kad išlaikytumėte savo privatumą, bet tuo pačiu nesugadintumėte bute vyraujančio interjero vientisumo? O būdų uždengti langus tikrai yra pakankamai, tad tikime, kad galima rasti sprendimą bet kokiam interjero dizainui. 

Roletai: paprasti ir nebrangūs

Vidinėje lango pusėje montuojami roletai šiuo metu yra bene populiariausias sprendimas. Jie gaminami iš įvairių medžiagų, kurių dėka galime patys pasirinkti tamsinimo laipsnį. Jie puikiai tiks praktiškai prie bet kokio lango, o dėl mažos kainos ir lengvo surinkimo, kuris trunka keletą minučių, kiekvienas gali įsigyti ir be vargo susimontuoti. Trūkumas galėtų būti nebent nekokybiškas roletų audinys, kuris nuo pernelyg intensyvaus naudojimo sudyla, praranda spalvą ir pan. 

Roletų tipai

  • Stori – jų dėka būsite tikri, kad pro langą nesimatys nieko, ko nenorėtumėte, kad praeiviai matytų.
  • Ploni ir ažūriniai – dieną jie sugebės suteikti mums šiokio tokio privatumo, bet vakare, patalpoje degant šviesai, mūsų neapsaugos nuo svetimų žvilgsnių.
  • „Diena ir naktis” – tokio tipo žaliuzės susideda iš horizontalių juostelių iš dviejų tipų medžiagų – plonų ir storų; tinkamas jų išdėstymas reiškia, kad vakare galime aklinai uždengti langus, o dieną reguliuoti saulės spindulių kiekio patekimą į butą. Roletai diena naktis internetu – geras būdas išsirinkti iš daugybės skirtingų dizainų vienoje vietoje.
  • Taip pat rinkoje yra tiek iš apačios, tiek iš viršaus kilnojamų roletų, kurių dėka galėsite uždengti tik pasirinktą lango dalį.

Žaliuzės: tvirtos, bet sunkiai valomos

Medinės, metalinės ir plastikinės žaliuzės turi vieną svarų privalumą – tai itin lengvą šviesos kiekio patekimo į patalpas reguliavimą. Be to, išdėstytos tinkamu kampu, žaliuzės didžiąja dalimi praleidžia saulės šviesą ir tuo pačiu gali apsaugoti nuo nepageidaujamų praeivių žvilgsnių. Tačiau jas montuoti bus šiek tiek sudėtingiau nei įprastas roletus: paprastai montuojant žaliuzes reikia išgręžti skyles sienose, todėl tai pareikalaus šiek tiek daugiau jūsų laiko ir tam tikrų įrankių.

Žaliuzių trūkumas galėtų būti nebent sunkumas jas valant – kiekvienos horizontalios žaliuzių plokštelės paviršius surenka dulkes. Dulkėms valyti yra specialūs šepečiai, tačiau tai nėra tobulas sprendimas. Be to, žaliuzės iš plastiko bėgant metams gali deformuotis (pavyzdžiui, veikiant temperatūrai ar intensyviai saulei) ir taip prarasti pirminę struktūrą.

Užuolaidos

Nenorite sukti galvos, kaip pritvirtinti prie lango roletus, o juo labiau, žaliuzes? Nepamirškite klasikinio langų apdengimo varianto – užuolaidų. Šiais laikais galima rasti ne tik dienines ir naktines užuolaidas, bet ir tarpinį jų variantą. Tarpinės užuolaidos būtent tai ir yra. Galite rinktis iš daugybės skirtingų dizainų, užsisakyti individualiai pagal savo buto langų dydį. Be to, yra galimybė rinktis jų valdymą – elektroninį arba rankinį.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia