Pradinis 112 Gaisrai Vos tik atėjo pavasaris, atkuto ir pernykštės žolės degintojai (video)

Vos tik atėjo pavasaris, atkuto ir pernykštės žolės degintojai (video)

2231
0
IMG 7989 copy

IMG 7989 copy

Vos tik atėjo pavasaris, atkuto ir pernykštės žolės degintojai. Vieną iš tokių gaisrų pavyko užfiksuoti ir vilkmerge.lt.

Įvykių seka:

Apie 3 val. nakties. Naktinio pasivaikščiojimo metu, einant link Jonuškų kaimo pastebima pašvaistė, jaučiamas dūmų kvapas. Dega šalia upelio esanti pieva. Gaisras nuo Kauno g. pusės atrodo gana nemažas. Naktis, visi giliai miega, todėl gali net neįtarti, kad ugnis artėja link namų.

Telefono kišenėje nėra, bet Ukmergės gaisrinė visai šalia.

~03.20 val. skambutis į gaisrinės duris. Spėjame, kad nedažnai budintis sulaukia skambučio į duris gilią naktį.

– Noriu pranešti, kad prie Jonuškų dega žolė, matote, pašvaistė net iš čia matosi.

Ugniagesiai-gelbėtojai nedelsiant išvyksta į įvykio vietą ir deganti žolė užgesinama per mažiau nei pusvalandį.

DSC03703 IMG 7983

Kaip rodo gaisrų statistika, šalyje šiemet atvirosiose teritorijose  jau buvo gesinti 142 gaisrai, iš jų vien per kovo mėnesį – 73.  Todėl ugniagesiai prašo gyventojų nedeginti pernykštės žolės, o pastebėjus tokius gaisrus, nepraeiti pro šalį, bet pasistengti juos užgesinti,  kol liepsna neišplito į didesnius plotus.

Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant ją medžių šakomis bei užtrypiant kojomis. Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba smėliu. Ugnies apimtus plotus rekomenduojama apkasti grioveliais, kad liepsna nepadarytų didesnių nuostolių. Jeigu matote, kad ugnies nepavyks įveikti, nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.

Beje, nuo balandžio 1 d. turėtų įsigalioti naujas Administracinių nusižengimų kodeksas, kuriame pagal 286 straipsnį dėl aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimo už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą numatyta administracinė atsakomybė ir gali būti skiriama nuo 30 iki 230 eurų bauda, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų. Be to, vengimas imtis priešgaisrinės apsaugos priemonių, pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą, gali užtraukti baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo 30 iki 170 eurų. Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

vilkmerge.lt ir vpgt.lt informacija

Giedrės Šuminskaitės/vilkmerge.lt nuotr. ir video

{youtube}CynbEt9zDwY{/youtube}

IMG 7985

IMG 7986

 Vaizdas ryte:

IMG 8017

IMG 8002

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia