Pradinis Kultūra Renginiai Valstybės dienos šventė Taujėnuose

Valstybės dienos šventė Taujėnuose

2171
0

Liepos 6-ąją minėdami Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną susimąstome apie šios dienos reikšmę ir prasmę. Nors rašytinių šaltinių yra išlikę nedaug, bet ši istorinė diena -1253 metų liepos 6 diena – nenuginčijamai yra Lietuvos valstybingumo pradžia.

Mindaugas sukūrė karalystę, kuri ir po jo nužudymo nesubyrėjo. Karūnavimas užbaigė valstybės susikūrimą. Jis įvedė Lietuvą į to meto Europos politinę sistemą.

Kaip ir kiekviena Lietuvos vietovė, taip ir Taujėnai minėjo šią dieną. Bibliotekoje veikė literatūros paroda „Lietuvos istorija knygose“ ir kraštotyros darbų parodų ciklas „Taujėnų miestelis – nutrūkstamas ryšys tarp praeities ir ateities“ bei originali ir įdomi „Taujėnų gimnazijos moksleivių portretų paroda“. Vis svarbesnę reikšmę ši šventė įgauna artėjant Lietuvos Respublikos 100 – čiui.

Liepos 6 d. Taujėniškiai rinkosi prie kultūros namų ir bibliotekos, kur nuo 20 val. jų laukė kultūros namų meno kolektyvai su nuotaikinga programa. Renginį pradėjo Aistė Janulytė, Inesa Kaplūnaitė ir Vilma Misiūnaitė pasipuošusios tautiniais kostiumais, jos pasveikino visus susirinkusius ir trumpai apžvelgė šios dienos istorinę prasmę. Taujėnų seniūnijos seniūnė Elvyra Tulušienė visus susirinkusius pasveikino su šia visai Lietuvai svarbia proga. Dainos, keitė dainas, kurias atliko Taujėnų kultūros namų moterų ansamblis, solistė Gita Šeibokaitė ir merginų trio. Joms vadovauja meno vadovės Nijolė Janulienė ir Aistė Janulytė.

Renginyje dalyvavo ir visi žiūrovai. Jie buvo pakviesti šokti „Granskverą“, susiskirsčius į tris komandas, rungėsi liaudiškos dainos žodžių sudėjime iš atskirų lapelių ir jos atlikime, šokyje su balionais ir kitose linksmybėse. Buvo pasveikintas į šventę atėjęs Mindaugas, jam uždedant lauko gėlių vainiką. 21 val. visi susikibę už rankų giedojo „Tautišką giesmę“.

Po to šventė tęsėsi skambant dainoms ir sukantis rateliams, kurie ir simbolizuoja tautos vienybę.

Ukmergės viešosios bibliotekos
Taujėnų padalinio vyresnioji bibliotekininkė
Gražina Žukauskienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia