Pradinis Gyvenimas Valstybė apgavo pedagogus – jie streikuos

Valstybė apgavo pedagogus – jie streikuos

5394
0

Lapkričio 28 dieną nuo 8 iki 10 valandos nedirbs 14 rajono ugdymo įstaigų – vyks įspėjamasis streikas. Streikas tuo pačiu metu vyks visose šalies ugdymo įstaigose, kuriose veikia Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Streikas rengiamas, nes valdžia neįvykdė savo pažadų – nerado žadėtų lėšų pedagogams.

Tai, kad streikas vyks lapkričio 28 d. paaiškėjo po profsąjungų vadovų susitikimo su „valstiečių“ frakcija Seime. Nors valdžia žada, kad darys viską, kas įmanoma, kad įsipareigojimai būtų vykdomi, mokytojai neskuba tikėti pažadais. Dar 2017- siais pasirašytoje kolektyvinėje sutartyje numatyti Vyriausybės įpareigojimai turėtų atsieiti 117,6 mln. eurų. Bet skiriama suma – tik 55,5 mln. eurų. Mokytojai negauna 62,1 mln. eurų.

Rajono ugdymo įstaigų profsąjungų vadovai nujausdami artėjantį streiką pasiprašė į susitikimą su rajono vadovais. Susitikimo metu buvo kalbama apie artėjantį streiką ir pasiruošimą jam.

Kaip pasakojo Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Ukmergės susivienijimo pirmininkas Arūnas Rimkus, dėl Vyriausybės nevykdomų įsipareigojimų labiausiai nukenčia priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogai, pagalbos mokiniui specialistai. Pastariesiems prie darbo užmokesčio nebus pridėta nė cento. Vyriausybė buvo įsipareigojusi nuo 2020 metų suvienodinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų algas su mokyklose dirbančių mokytojų darbo užmokesčiu, panaikinti švietimo sektoriaus darbuotojų pareiginio atlyginimų koeficientų intervalus, nustatant maksimalią ribą. Žadėta, kad mokytojams ir dėstytojams atlyginimai kasmet kils 10 procentų, ikimokyklinukams – 15 procentų. Bet to nebelieka.

Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas, pritardamas profsąjungų reikalavimams priminė, kad vienintelis būdas dabartiniams pedagogams po 5 – 7 metų rasti pamainą yra kelti atlyginimus jau šiandien. Tai vienas iš būdų padaryti pedagogo profesiją prestižine.

Rajono pedagogų profsąjungos vadovybė tikisi, kad rajono vadovai nekels kliūčių organizuoti streiką ir jame dalyvauti. Kad nebūtų daromas spaudimas profsąjungos nariams, jų vadovams.

Rajono meras Rolandas Janickas, konstatavęs, kad jeigu nepatenkinami lūkesčiai, nevykdomi susitarimai, profsąjungos turi ginti žmonių teisėtus lūkesčius. Tik viską reikia daryti laikantis Darbo kodekso. Streikuoti reikia, bet vaikai ugdymo įstaigose negali būti palikti be priežiūros.

Susitikimo metu kilo trumpa diskusija, ką daryti streiko metu – jeigu streiko metu vaikai eis į darželius ir mokyklas, streikas bus beprasmis. Pedagogai bus priversti dirbti. Todėl teks pagalvoti kaip padaryti, kad tas dvi valandas streikuojantys galėtų streikuoti.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia