Pradinis Gyvenimas Gamtos pasaulyje Parodoje – Kalnų Altajaus fotografijos

Parodoje – Kalnų Altajaus fotografijos

3779
0

Veržlus gyvenimo optimistas, miškininkas, rašytojas ir entuziastingas kalnų žvalgybininkas bei sniego žmogaus ieškotojas Vytautas Almanis gimė 1936 m. rugpjūčio 8 d. Viešučiuose (Akmenės rajonas). 1961–1970 m. gyveno Altajuje, ten baigė Bijsko miškų technikumą, buvo girininku įvairiuose Altajaus vietose, o grįžęs – Lietuvos miškų ūkiuose, nuo 1988 m. dirbo Kamanų rezervate. Šiuo metu Vytautas su žmona, puikia poete Julija Almanis gyvena N. Akmenėje, o gimtajame Viešučių kaime, buvusios tėvų sodybos žemėje, yra užsodinęs ir prižiūri besistiebiantį į dangų 9 ha ąžuolyną, turi savo bityną, nedidelį sodą bei mažučiuką namelį ir susikūręs ten savo „mažąjį Altajų“.

2008 m. V. Almanis tapo konkurso „Lietuvos kaimo spindulys“ laureatu.

Yra parašęs intriguojančius nuotykių romanus „Audra susitelkė Korgone“ (1981), „Toli ir arti“ (1985), „Už kalnų namai“ (1992). Taip pat, skaitytojų vaizduotę žadinančias publicistines knygas – „Baltųjų vandenų šalyje“ (1973), „Per Ulkero žvaigždyną“ (1979), „Tolstančios salos“ (2016). Ne viena rašytojo knyga iliustruota jo paties darytomis fotografijomis.

2018 metų pavasarį, padedant organizuoti naujausios Vytauto knygos „Už ribos“ pristatymus Ukmergėje, Vilkaviškyje ir Garliavoje, kilo mintis skaitmenizuoti jo skaidrių (diapozityvų) archyvą ir parengti fotografijų parodą. Taip atsirado ši paroda. Joje – 1970 – 1991 metais darytos Kalnų Altajaus fotografijos. Fotografijose nesunku pastebėti, kas patraukia autoriaus akį: Altajaus žolynai, bitynai ir bitininkai. Tai trys dalykai, kurie dažnai, sodriai ir su neslepiama meile aprašomi ir Vytauto knygose. Dažname kadre matome šeimos narius: žmoną Juliją, sūnų Andrių ir dukrą Ritą.

Kaip rašo pats Vytautas: „Dažniausiai fotografijoje viskas atrodo geriau, negu yra iš tikrųjų. Altajuje – atvirkščiai. Kalnai, žolynai, upės, bitynai ir jų šeimininkai gyvenime yra ryškesni, spalvingesni, negu visa tai matome ant popieriaus.“ Visgi, pažiūrėti yra į ką.

Oksana Judakova, parodos kuratorė,
VšĮ „Trys kaimai“

Paroda „Vilkamirgės“ galerijoje veiks nuo lapkričio 12 iki gruodžio 12 d.
Adresas: (buvęs) Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centras, Kęstučio a. 2-2, II a.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia