Pradinis Sportas Tikslas – plėtoti sportą rajone

Tikslas – plėtoti sportą rajone

1406
0

Prieš šiuos sudėtingus naujus mokslo metus Sporto centrui vadovuti pradėjo energingas direktorius Vitalijus Martikonis. Su juo ir kalbamės apie jaunųjų sportininkų ugdymą pandemijos laikotarpiu, sporto padėtį rajone bei Sporto centro ateitį.

Pokalbio pradžioje prisiminta jaunųjų sportininkų ugdymas, nuotolinės pamokos, treniruotės. Direktorius paminėjo, kad jau ne visos treniruotės vyksta nuotoliniu būdu. Meistriškumo grupės treniruojasi kartu, vyksta įvairios varžybos. Bet mokinių fizinis ugdymas, pamokas jiems organizuojant nuotoliniu būdu, nukenčia. Direktoriaus nuomone, visiems mokiniams grįžus į kontaktines pamokas, fiziškai neaktyvūs vaikai dar blogiau sportuos per kūno kultūros pamokas. Tai lems metai, praleisti prie kompiuterio.

Didelė problema vaikų tiek fizinis, tiek ir psichologinis saugumas. V. Martikonio manymu, tai bus didelis iššūkis mokytojams ir treneriams. „Iš patirties žinau, kad klasėje yra koks trečdalis mokinių, kuriuos reikia labai stipriai motyvuoti ir paskatinti“, – tvirtina pedagogas.

Kalbant apie sporto būklę rajone, direktorius paminėjo, kad norėtųsi „kuo daugiau ir kuo geresnio sporto“. Nors sveikatinamos visos amžiaus grupės, sportuoja visi – nuo darželinukų iki sporto veteranų, trūksta sporto aikštelių mikrorajonuose, kitose miesto ar rajono erdvėse. Ir norėtųsi, kad šios aikštelės būtų atviros plačiajai visuomenei.

Priminus, kad prioritetas šiandien skiriamas keliams, šaligatviams, infrastruktūrai, paklausta, ar įmanoma gauti lėšų sporto aikštelių įrengimui mikrorajonuose. Į tai Sporto centro direktorius atsakė, kad rašomi projektai. Norint pagerinti Sporto centro stadiono būklę, padaryti jį patrauklesniu, per pusmetį pateikti du projektai. Pasinaudojant projektais galima gauti lėšų ir sporto aikštelėms mikrorajonuose. Stadione, jau kartu su savivaldybės įgyvendintais projektais, atsirado treniruokliai. „Laikui bėgant atsiras pilna sportui reikalinga infrastruktūra“, – įsitikinęs direktorius.

Užsiminta ir apie naują sporto kompleksą. Jis turėtų būti stipriu traukos objektu. Nes, jeigu bus sudarytos geros sąlygos sportuoti jaunimui, jis kažkada užaugs ir liks Ukmergėje. Gal tada atsiras ir profesionali Ukmergės sportininkų komanda. Svarbiausia, kad tas kompleksas būtų prieinamas kuo daugiau žmonių.

Užsiminus apie Sporto centro ateitį, V. Martikonis paminėjo pagrindinį tikslą – infrastruktūros gerinimą ir naujo sporto komplekso atsiradimą mieste su naujomis idėjomis, naujomis galimybėmis, naujomis sporto šakomis, galimybėmis nuomotis sales. Tada atsirastų galimybė Sporto centro veikloje dalyvauti ir privatiems klubams, o, svarbiausia, plėtoti sportą ne tik tarp jaunimo, bet ir tarp suaugusiųjų.

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia