Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Kaip pripratinti dar jauną kačiuką tuštintis kraiko dėžėje?

Kaip pripratinti dar jauną kačiuką tuštintis kraiko dėžėje?

1519
0
kaciu tualetai

Maži kačiukai labai greitai išmoksta naudotis savo kraiko dėžute, tačiau tam prireikia ir šiokių tokių šeimininkų pastangų. Keli naudingi patarimai tikrai padės paspartinti šį procesą, taigi, nuo ko vertėtų pradėti kačiuko mokymą?

Parinkite tinkamą kačiuko tualetą

Kačių tualetai gali būti labai įvairūs: uždari arba atviri, žemi arba aukšti, dideli arba nedideli, ir t.t. Vertėtų atsižvelgti ne vien tik į kraiko dėžutės modelį, bet taip pat ir į jos dydį: jei katės tualetas bus pernelyg mažas, augintinei bus nepatogu juo naudotis, taigi, gali pasitaikyti „nelaimių“. Kol kačiukas mažas, jam pakaks visiškai nedidelės kraiko dėžutės, tačiau rekomenduojama iš karto įsigyti didesnę – tokiu atveju nereikės augintinio pratinti prie naujos tuštinimosi vietos.

Geriausio kraiko paieškos

Gali tekti išbandyti keletą kraiko rūšių, kol galiausiai atrasite labiausiai tinkantį pasirinkimą. Kai į kraiko dėžutę įbersite kraiko, stebėkite, ar kačiukas jį noriai kapsto (gali nutikti ir taip, kad kačiukas apskritai bijos lipti į kraiko dėžutę). Jei matote, kad įbertas kraikas kačiuko nedomina, galite išbandyti kitą kraiko rūšį. Nuneškite augintinį į kraiko dėžutę, ir stebėkite, ar kraikas kelia susidomėjimą. Jei augintinis kraiką ims kapstyti – sveikiname, jau pažengėte į priekį.

Kraiko dėžutės vieta

Pasvarstykite, kur gali būti tinkamiausia kraiko dėžutės vieta. Užtikrinkite, kad kraiko dėžutė augintiniui būtų lengvai pasiekiama, o parinkta vieta būtų ganėtinai rami (katės negalės pasiekti namuose gyvenantys šunys ar maži vaikai, šalia nėra jokių triukšmą keliančių buitinių prietaisų, ir t.t.) Idealu, jei kraiko dėžutė stovės tokioje patalpoje, kurioje nėra durų (prireikia laiko, kol šeimininkai išsiugdo įprotį palikti praviras duris). Kraiko dėžutė katei turi būti pasiekiama bet kuriuo metu: priešingu atveju nereikėtų stebėtis, kodėl balutė ar krūvelė atsiranda ant grindų ar ant kilimo.

Svarbu: augintinio tualetas turėtų būti kuo toliau nuo vandens ir maisto dubenėlių: katės yra labai švarūs gyvūnai, todėl jos niekada nesituština šalia tos vietos, kurioje valgo.

Supažindinkite kačiuką su kraiko dėžute

Kai augintinis naujuose namuose jau bus šiek tiek apsipratęs, parodykite, kur stovi jo kraiko dėžutė. Atneškite augintinį šalia kraiko dėžutės, leiskite jam šiek tiek apsiuostyti. Kai kačiukas jau bus šiek tiek apsipratęs, galite jį įkelti į kraiko dėžutę ir pirštais šiek tiek pakapstyti kraiką: tai augintiniui bus tarsi užuomina, kokia yra šios dėžutės paskirtis.

Stebėkite augintinio elgesį

Jei pastebite, kad kačiukas pradeda kapstyti grindis ar kilimą, tai yra pakankamai akivaizdus ženklas, kad jis ruošiasi atlikti „reikaliukus“. Pastebėję tokią elgseną nuneškite kačiuką į jo kraiko dėžutę ir imituokite kraiko kasimą: tikėtina, kad jis supras, ką norite tuo pasakyti. Taip pat svarbu žinoti, kad maži kačiukai dažniausiai tuštinasi ką tik pavalgę, todėl šiuo momentu gali būti naudinga nunešti kačiuką į jo kraiko dėžutę. Jei augintinis atliks savo „reikalus“ kraiko dėžutėje, negailėkite pagyrimų (taip pat galite apdovanoti skaniu kąsneliu).

Palaikykite švarą

Pasirūpinkite, kad kraiko dėžutė visada būtų švari, nes priešingu atveju augintinis gali nenorėti eiti į savo kraiko dėžutę. Būkite supratingi ir nebauskite augintinio už pasitaikančias „nelaimes“: jei prie kraiko dėžutės kačiuką pratinsite nuosekliai, anksčiau ar vėliau jis tikrai išmoks, kad „reikalus“ reikia atlikti tik savo kraiko dėžutėje.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia