TASER – efektyviai drausmina pažeidėjus

  1407
  0
  dsc08581
  dsc08581
  Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariate gruodžio 15 ir 16 dienomis vyko kursai „Elektros impulsinių prietaisų TASER naudojimas policijos veikloje“.

  Mokymų metu Lietuvos policijos mokyklos bendrųjų profesinių įgūdžių ir sporto skyriaus specialistai Vilius Motiejaitis ir Andrius Januškevičius supažindino pareigūnus su impulsiniu prietaisu TASER bei mokė kaip reikia juo naudotis.

   

  Impulsiniai prietaisai TASER yra specialioji policijos priemonė lygiai kaip policijos lazda ar dirginančios dujos, kurių panaudojimą policijos veikloje griežtai reglamentuoja Policijos veiklos įstatymas. Elektros impulsinis prietaisas gali būti naudojamas prieš puolantį, agresyvų, pavojingai besipriešinantį, taip pat aktyviu veikimu ar neveikimu nevykdantį teisėtų policijos reikalavimų asmenį, gelbstint save pavojingai žalojančių ar savižudžių gyvybę, sulaikant pavojingus nusikaltėlius.

   

  TASER yra užprogramuotas 5 sekundžių automatiniam ciklui. Tiek laiko siunčiami elektriniai impulsai į asmens raumenis. Kontakto metu asmuo neturi galimybės priešintis, jaučia skausmą bei negali atlikti jokio fizinio veiksmo. Jau pastebėta, kad šis prietaisas yra kaip prevencinė drausminanti priemonė. Jį išbandę agresyvūs pažeidėjai, kitąsyk išvydę paprastai iškarto nurimsta.
  Mokymuose dalyvavo 30 Ukmergės rajono policijos komisariato pareigūnų. Išklausius kursą jiems teko išlaikyti įskaitas. Pasak komisariato viršininko Rolando Kiškio, artimiausiu metu planuojama įsigyti keturias tokias priemones.
  Vilniaus apskrities VPK Ukmergė r. PK informacija
  dsc08611

  Atsakyti:

  Prašome įrašyti komentarą
  Prašome įvesti vardą čia