Pradinis Kultūra Renginiai Tarptautinis fotografijos pleneras baigėsi paroda

Tarptautinis fotografijos pleneras baigėsi paroda

1694
0

Kultūros centro dailės galerijoje atidaryta tarptautinė paroda. 30 fotomenininkų iš Ukrainos, Lenkijos ir Lietuvos pristato 50 darbų, sukurtų prieš metus. Tai paroda „Fotoodė grafui S. K. Kosakovskiui“, sukurta praėjusių metų liepos 3-6 dienomis Ukmergėje vykusio tarptautinio fotografijos plenero metu.

Trijų Ukrainos ir trijų Lenkijos fotografijos klubų, bei Ukmergės Naujųjų medijų meno klubo „Pozityvas“ nariai plenero „Fotoodė grafui Stanislovui Kazimierui Kosakovskiui“ metu lankėsi Lyduokiuose, Vepriuose, Vaitkuškyje, Ukmergėje. Čia jie fiksavo gamtą, pastatus, žmones ir Vaitkuškio dvaro rūmų griuvėsius.

Kaip rašoma parodos anotacijoje, dėmesį pirmiausia patraukia nykstantis Kosakovskių šeimos palikimas – Vaitkuškio dvaras. Paroda taip pat siekiama sustiprinti Kosakovskio giminės palikimą ir prisidėti prie kultūrinės Kosakovskio giminės atminties. Parodos darbai skirtingo meninio lygio, bet tai nieko keisto – dalis plenero dalyvių nėra profesionalai.

Susirinkusius į parodos atidarymą sveikino viena plenero organizatorių, Varinės kaimo bendruomenės pirmininkė Regina Černiauskienė, ukrainietiškai prabilo ir į Vaitkuškį kvietė Regina Škuropad. Deltuvos kultūros almanacho „Eskizai“ redaktorius Vytautas Česnaitis pasakojo apie Deltuvos žemę, lietuviškų ir Ukrainos žemių sąsajas, kuriantis Lietuvos valstybei. Susirinkusius sveikino rajono meras Rolandas Janickas, plenero rėmėjas Valdas Petronis. Apie plenerą ir parodą papasakojo Naujųjų medijų meno klubo „Pozityvas“ vadovė Nijolė Paškauskienė. Kadangi į parodos atidarymą atvyko ir ukrainienčiai, visi pasisakymai buvo verčiami į rusų kalbą.

Vienas pleneras baigėsi, prasidėjo kitas. Fotografai buvo pakviesti į Deltuvą, į Vilkmergės (Deltuvos) mūšį. Čia vyko naujas tarptautinis fotografijos pleneras „Fokuso taškas – Deltuva“.

Paroda „Fotoodė grafui S. K. Kosakovskiui“ baigsis liepos 21 dieną. Po to parodų salė uždaroma. Rudens pradžioje duris ji atvers atjaunėjusi ir pagražėjusi.

Arvydas Pėšina

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia