Tamsiose Ukmergės gatvėse – „apakinti” vairuotojai

  1087
  0
  Gavome skaitytojo Mykolo elektroninį laišką, vyriškis piktinasi, kad vakarais per vėlai įjungiamas miesto apšvietimas. „Šiuo metų temsta po 18 val., o apšvietimas įjungiamas 19 val. Mieste neįmanoma važiuoti automobiliu. Reikia stabtelėt prie kiekvienos pėsčiųjų perėjos. Tokiu metu pėsčiųjų ir automobilių miesto gatvėse dar pakankamai. Automobilių šviesos akina vairuotojus, nematai kas darosi ant šaligatvio. O pėstieji
  matydami atvažiuojanti automobilį su įjungtomis šviesomis mano, kad vairuotojas juos mato ir drąsiai žengia į gatvę. Įdomu, ką čia savivaldybė nori sutaupyt tomis 20 min. – žmonių gyvybes ir sveikatą?” – piktinosi Mykolas.

   

   

  Miesto seniūnas – reikia taupyt

   

   

  Miesto seniūnas Stasys Jackūnas nesutinka su gyventojo nuomone. Šiuo sunkiu metu reikia taupyti, net ir minutes. Apšvietimą mieste įjungia ir išjungia kompiuteris reaguodamas į natūralų apšvietimą. Seniūnas taip pat džiaugėsi, kad nuo sausio 28 dienos, kai buvo pradėtas riboti miesto apšvietimas, iki spalio 1 d. pavyko sutaupyt 75 tūkst. litų. Jei nebūtume taupę lapkritį ir gruodį miesto apšvietimą turėtume išjungti visai, sakė S. Jackūnas. Šiuo metu apšvietimas visame mieste įsijungia vakare, kai sutemsta ir dega iki 24 val. Naktį iki 5 val. ryto apšviečiamos tik pagrindinės gatvės, jose dega kas antra – trečia lempa, o šalutinėse gatvėse apšvietimas išjungiamas visai. Nuo 5 val. ryto iki tol, kol prašvinta apšviečiamos visos gatvės, informavo miesto seniūnas.
  gatvese_tamsu_002

  Rajono savivaldybė – kiekvienam neįtiksi

  Rajono savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vyr. specialistas Algimantas Šuminskas sakė, kad apšvietimas mieste įsijungia pagal astronominį laikrodį. Jis nustatytas taip, kad apšvietimas mieste įsijungtų, kai pradeda temti, laikrodis nereaguoja ar lauke apsiniaukę ar giedra. Tad kai apsiniaukia atrodo, kad apšvietimas įsujungia per vėlai. A.Šuminskas sakė, kad jei paankstintume apšvietimo įsijungimą pusvalandžiu, tada giedrą dieną šviestuvai įsižieptų, kai gatvėse dar šviesu. „Gyventojai nesuprastų mūsų. Taupėm, taupėm, o dabar apšvietimas įsijungia, kai gatvėse dar šviesu” – sakė specialistas. Gyventojai turėtų džiaugtis, kad miestas apskritai apšviečiamas. Jei būtume netaupę, dabar mieste būtu visai tamsu. „Visiems neįtiksi”,-  sakė specialistas. Vistik A. Šuminskas pokalbio pabaigoje pažadėjo pasidomėti šia problema.

  Skaitytojas teisus

  UAB „Ukmergės versmė” direktorius servisui Vladimiras Novosiolovas sutiko, kad skaitytojas teisus. Mes buvom 20 minučių paankstinę apšvietimo įsijungimą, tačiau iškarto gavom nurodymą iš savivaldybės pavėlinti apšvietimo įsijungimą. Jų nurodymą įvykdėme. Tad dabar jei apsiniaukia, kuri laiką vairuotojai važiuoja „apgraibomis”. Ukmergės meteorologijos stoties sinoptikė Natalija Budnikienė informavo, kad per 15 spalio dienų giedros buvo tik trys. Panaši bus ir antroji mėnesio pusė, sakė sinoptikė.
  gatvese_tamsu_005

   

  vilkmerge.lt

  Atsakyti:

  Prašome įrašyti komentarą
  Prašome įvesti vardą čia