Pradinis Švietimas Susitikimas su mezgėja

Susitikimas su mezgėja

1728
0

Kovo 26 dienos popietę Žemaitkiemio bibliotekos vedėja Ramunda  Misiūnienė kvietė visus į pavasarinį renginį. Vyko edukacinė mezgimo pamokėlė skirta ir suaugusiems  ir vaikams.Tai netradicinis mezgimo būdas su šakute ir vąšeliu.

Savo patirtimi ir pomėgiu megzti dalinosi miestelio gyventoja Valerija Usorienė, kurią miestelio gyventojai pažįsta kaip darbščią, nagingą mezgėją. Jai megzti, kaip atviravo pati – vienas malonumas. O mezga ji viską: kojines, pirštines, liemenes, megztukus, o jau šalikų, skraisčių grožis veria akį. Iš jos atsineštų darbų buvo surengta paroda, buvo galima ne tik pasižiūrėti, pasimatuoti, bet ir įsigyti.

Pamokėlės dalyviams mezgėja demonstravo mezgimo būdus, rodė kaip megzti, kaip laikyti šakutę, vąšelį. Pasakojo ir demonstravo kaip gimsta jos nuostabūs darbai, kaip sukuriami gražiausi raštai, kaip iš daugybės mažyčių numegztų detalių gimsta didžiulis rankų darbo kūrinys. Kas norėjo galėjo patys pabandyti, tiesą sakant, neįgudusioms rankoms, sunkokai sekėsi valdyti šakutę ir vąšelį, bet norinčių pabandyti buvo. Visiems ir mažiems ir dideliems buvo linksma ir daug juoko, kai nesisekė ir vąšelis sprūdo iš rankų, ar šakutė sukosi ne į tą pusę kur reikėjo.

Pamokėlės metu buvo pristatyta iš natūralių medžiagų paruošta kompozicija gamtos ir pavasario tema, kuria susidomėję apžiūrėjo ne tik vaikai, bet ir suaugę, o vaikai norėjo ne tik pasižiūrėti į eksponatus, bet juos ir paliesti, pačiupinėti.

Visi susirinkę, ypač mažieji svečiai, galėjo sužinoti, kaip iš paprasčiausio siūlo kamuoliuko gimsta įspūdingi rankdarbiai. Visus sužavėjo gražūs, įmantrūs raštai, pynės, kurias, kaip sakė pati mezgėja, sukurianti pati.

Renginio dalyviai buvo sutikti ir pavaišinti kava, kvapnia arbata, gaiviaisiais gėrimais ir saldumynais. Viešniai, už jos geranoriškumą, pasidalinimą savo žiniomis ir kuriamu grožiu, buvo įteikta atminimo dovanėlė.

Šis susitikimas tik dar kartą patvirtino S. Jobsʹo žodžius: „Vienintelis būdas gerai atlikti savo darbą yra mėgti tai, ką darai“.

UKC Žemaitkiemio filialo renginių organizatorė Aniceta Druskienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia