Pradinis Švietimas Streikuoja visos miesto mokyklos

Streikuoja visos miesto mokyklos

1610
0
IMG 2427

IMG 2427

Vasario 22 d. mokytojai pademonstravo, jog jiems trūko kantrybė – pradėjo streiką. Kol kas numatytas trijų dienų streikas gali tapti neterminuotu, jeigu vyriausybė nesutiks patenkinti streikuojančiųjų reikalavimų.

Pedagogai pirmiausia reikalauja atiduoti tai, kas jiems ir taip priklauso, ir ką konstatavo Konstitucinis Teismas. 2008 metais po naktinių valdžios reformų sumažėjo mokinio krepšelis, sumažėjo ir mokytojų atlyginimai. Dabartinis atlyginimų mokytojams kėlimas palietė ne visus pedagogus, o tik uždirbančius mažiausiai. Derybos su Vyriausybe – bevaisės, nors ji ir turėjo laiko derybose su profsąjungomis pasiūlyti ką nors naujo, bet to nepadarė. Todėl streikas ir buvo pradėtas.

Pirmadienį streikavo daugiau kaip 200 visų šalies ugdymo įstaigų iš 2300. Ukmergėje streikavo 315 pedagogų ir 12 ugdymo įstaigų. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Ukmergės rajono susivienijimo pirmininkas Arūnas Rimkus sakė, kad streikuoja visos miesto mokyklos, 4 lopšeliai – darželiai ir Pedagoginė – psichologinė tarnyba. Kaimo mokyklos, pasak pirmininko, nestreikuoja, nes jose nėra profsąjungų.

Paklaustas apie rajono valdžios požiūrį į streikuojančias įstaigas, A. Rimkus sakė, kad į streiką rajono valdžia reagavo teigiamai ir didelių kliūčių nesudarė.

Arvydas Pėšina

vilkmerge.lt archyvo nuotr.

Susiję straipsniai:

Pirmyn į „šviesią praeitį“

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia