Pradinis Aktualijos Šiluma Stengiamasi šilumą tiekti kuo pigiau

Stengiamasi šilumą tiekti kuo pigiau

3112
1

Rajone prasidėjus šildymo sezonui gyvenantieji daugiabučiuose ar dirbantieji įstaigose, kurios šildosi centralizuotai teikiama šiluma, nori, kad patalpose būtų šilta ir jauku. Tai užtikrina UAB „Ukmergės šiluma“, kuri stengiasi šilumą vartotojams teikti kuo pigiau ir kokybiškiau.

2017 metais įmonė baigė didžiausią pastarųjų metų investiciją. Tai Pivonijos mikrorajono magistralinių šilumos tinklų rekonstrukcija. 2015 metais pradėti projektavimo darbai, o 2016 metais pradėta tinklų rekonstrukcija, kuri baigėsi 2017 metų rugsėjo mėnesį. Vykdant šiuos darbus pakeista 1420 metrų magistralinės šiluminės trasos. Tai sudaro apie 65 proc. visų trečios katilinės zonos magistralinių tinklų ilgio. Šiems darbams buvo skirta 392 300 Eur be PVM. 175 800 Eur skyrė VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra. Tai sudaro 44,9 proc. visos projekto sumos. Kita projekto dalis – banko paskola, kurios dydis 216 500 Eur.

Taip pat atlikti darbai Anykščių ir Vasario 16-osios gatvėse. Čia šiluminių tinklų vamzdynų montavimo darbai atlikti savomis jėgomis. Tai sąlygoja atliekamų darbų kokybę ir leidžia taupyti įmonės lėšas.

Taip pat tvarkytas katilinės kaminas. Kadangi tikimasi, kad kaminas „tarnaus“ dar ilgai, jis buvo remontuojamas. Atlikti įvairūs darbai, tame tarpe ir dūmtraukio vidus padengtas specialia apsaugine kristaline mastika. Visi dūmtraukio remonto darbai kainavo 36 tūkstančius Eur be PVM.

Besiruošiant šildymo sezonui buvo metrologiškai patikrinti 142 šilumos skaitikliai, išbandyta 48 su puse kilometro šilumos tiekimo tinklų vamzdynų, sukaupta biokuro ir skysto kuro rezervinės atsargos, parengta 18 katilinių. Tarp jų 7 gamtinėmis dujomis kūrenamos katilinės Pašilėje, 2 gamtinėmis dujomis kūrenamos katilinės Deltuvoje, 3 gamtinėmis dujomis kūrenamos katilinės Ukmergės mieste, 1 medienos granulėmis kūrenama katilinė, aptarnaujanti Deltuvos pagrindinę mokyklą ir Deltuvos vaikų darželį.

Įmonė planuoja stiprinti įmonės finansinį pajėgumą, mažinti paskolų portfelį. Taip pat siekiama mažinti gamtinių dujų sunaudojimą. Planuojama iki 2021 metų 80 proc. atnaujinti šilumos tiekimo tinklus, kuo daugiau darbų atlikti panaudojant vidinius įmonės resursus.

Įmonė pastoviai siekia kuo mažesnės šilumos kainos. Tikimasi, kad mažesnė kaina leis susigrąžinti buvusius šilumos vartotojus ir skatins prie centralizuotos šilumos prisijungti naujus. Siekiant mažos kainos įmonės pelnas mažėja. Praėjusiais metais, turėdama daugiau kaip 4 milijonus eurų pajamų, įmonė uždirbo tik 15 tūkstančių eurų pelno.

Įmonė sėkmingai kasmet mažina šilumos kainą. 2011metais šilumos kilovatvalandė kainavo 7,6 euro centus be PVM, 2012 metais kaina išaugo iki 8,69 centų. Vėliau kaina mažėjo ir 2017 metų birželio mėnesį ji siekė tik 5,55 euro centus.

Arvydas Pėšina

http://ekosaltis.lt/

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia