Pradinis Lietuvos naujienos Startuoja nacionalinis moksleivių konkursas „Socialinė politika 2050: idėjos Lietuvai“

Startuoja nacionalinis moksleivių konkursas „Socialinė politika 2050: idėjos Lietuvai“

390
0

Į kokias svarbiausias tendencijas ir socialines problemas šalies politikai turėtų atsižvelgti? Kokie sprendimai yra svarbūs mūsų šaliai trumpalaikėje ir ilgalaikėje perspektyvoje? Atrodytų, kad šiais klausimais diskutuoja šviesiausi mūsų šalies protai, tačiau ar išgirstame jaunus balsus, kurie yra mūsų šalies ateitis?

Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakulteto Socialinės politikos studijų programos mokslininkai kartu su Lietuvos Respublikos Seimo Ateities komitetu ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo nemanyti, kad politika ar valstybės ateitis yra tik suaugusiųjų reikalas, ir kviečia 9–12 kl. moksleivius teikti idėjas, kaip spręsti opiausias mūsų visuomenės problemas, nacionaliniam moksleivių konkursui „Socialinė politika 2050: idėjos Lietuvai“.

Konkurso globėjos, socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės teigimu, mūsų šalies jaunimas yra racionalus, geidžiantis žinių, atviras, pilietiškas, plačiai mąstantis, siekiantis naujovių, turintis didelių užmojų ir norintis kurti.

„Didžiuojuosi, kad karta po kartos mes augame stipresni, išsivaduojame iš stereotipų. Jaunuolių, kurie jau šiandien turi galimybę augti ir skleistis tokioje Lietuvoje, apie kurią prieš kelis dešimtmečius buvo galima tik pasvajoti, įsitraukimas nubrėžiant šalies socialinės politikos gaires yra tai, kam mes jau tikrai esame subrendę. Tad kviečiu visus mokinius dalyvauti, dalintis mintimis, idėjomis, juk socialinė politika yra skirta žmonėms ir kalba apie žmones, o geriausi sprendimai gimsta skirtingų nuomonių ir požiūrių diskusijose“, – sako ministrė.

Lietuvos Respublikos Seimo Ateities komiteto pirmininkas prof. Raimundas Lopata kviesdamas moksleivius dalyvauti konkurse tvirtina, kad respublika kuriama tam, kad tarnautų ne tik šiandienos, bet ir ateities kartoms.

„Šiandienos politikai turi atidžiai klausytis jaunimo, padėti jiems suprasti dabarties sprendimus ir kartu su jaunuomene tiesti tiltus į ateitį, – įsitikinęs jis. – Vizija „Lietuva 2050“ yra tik artimosios šio tilto atramos, o tolimesnes turime statyti visi kartu. Seimo Ateities komitetas laukia jaunosios kartos minčių ir intuicijos ir yra pasirengęs įsiklausyti į jos balsus.“

Konkurso organizatoriai kviečia moksleivius kurti įvairiomis formomis: rašyti, piešti, filmuoti, dainuoti savo idėją. Užduotis gali būti atliekama individualiai arba grupėje ir pateikiama nuo klasės.

Trys konkurso nugalėtojai su visa klase bus pakviesti į ekskursiją Lietuvos Respublikos Seime, kur ir galės pristatyti savo idėjas Lietuvai. Visi konkurso laureatai bus apdovanoti diplomais ir organizatorių bei partnerių prizais, o visi dalyviai gaus padėkas už pasiūlytas idėjas. „Tikimės, kad šis konkursas atvers įdomų ir labai įvairialypį socialinės politikos pasaulį, o kai kuriuos paskatins rinktis socialinę politiką kaip savo būsimos prasmingos profesinės karjeros kelią“, – teigia konkurso organizatorė, VU Socialinės politikos studijų programos komiteto pirmininkė dr. Jekaterina Navickė.

Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti čia: https://www.fsf.vu.lt/mokslas/ideju-konkursas-socialine-politika-2050-idejos-lietuvai.

Konkurso organizatorius: VU Socialinės politikos studijų programos komitetas.

 

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia