Pradinis Švietimas Senamiesčio progimnazijos mokiniai lankėsi Utenos STEAM centre

Senamiesčio progimnazijos mokiniai lankėsi Utenos STEAM centre

817
0

Norėdami plačiau susipažinti su mokslo teikiamomis galimybėmis ir pritaikymu kasdieniame gyvenime Senamiesčio progimnazijos 3 ir 7 klasių mokiniai lankėsi Utenos regioniniame STEAM atviros prieigos centre. Mokiniai susipažino su STEAM atsiradimu, jo paskirtimi, teikiamomis galimybėmis. Sužinojo, kad, ypač, svarbus centro santykis su mokslu ir moksleiviais, kaip pastarieji gali prisijungti prie centro veiklos ir pasinaudoti jo teikiamomis galimybėmis.

Centre veikia keturios laboratorijos – fizikos-inžinerijos, chemijos-gamtos mokslų, robotikos-IT ir astronomijos-astrofizikos. Visose jose ir apsilankė Senamiesčio progimnazijos mokiniai. Trečiokai astronomijos-astrofizikos laboratorijoje susipažino su teleskopais, su interneto svetainėmis, pristatančiomis žvaigždes ir žvaigždynus, kosmoso paslaptimis ir neįsivaizduojamais atstumais visatoje.

Robotikos-IT laboratorijoje trečiokai aiškinosi robotų galimybes. Jie žaidė robotų krepšinį, vaikų pagalba robotai įveikė labirintą. Mokiniai susipažino su 3D spausdintuvais, šiuolaikiniais popieriaus ir spalvotos plėvelės pjaustymo aparatais, chemijos-gamtos mokslų laboratorijoje gamino mažus, spalvotus gelinius rutuliukus, iš kurių vėliau bandė sudėlioti įvairius vaizdus.

Septintokų laukė sudėtingesnės užduotys. Dalis mokinių chemijos-gamtos mokslų laboratorijoje, naudodami chemines medžiagas ir augalų dalis, užaugino kristalus, tyrinėjo kristalus augalų ląstelėse. Fizikos-inžinerijos laboratorijoje mokiniai susipažino su pagrindiniais šviesos fizikiniais dėsniais, tyrinėjo vaivorykštę ir gamtoje esančias spalvas.

Apsilankymas STEAM centre ne tik suteikė žinių apie fizikinius, cheminius dėsnius, astronomiją, bet, tikėtina, ir sudomino mokinius taip, kad kai kurie savo ateitį susies su geriau pažintais mokslais.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia