„Ištiesk gerumui ranką” – neįgalieji irgi nori gyventi

    1202
    0

    Vasara kelionių ir naujų potyrių metas. Rugpjūčio mėn. ukmergiškių Vasiliauskų šeima buvo pakviesta dalyvauti šeimų, auginančių vaikus su negalia stovykloje „Ištiesk gerumui ranką“, kuri vyko Panevėžio rajone Bistrampolio dvare.

    Stovyklos programa buvo skirta ne tik vaikams, bet ir visai šeimai – mamoms, tėčiams, močiutėms. Siekta grąžinti juos į pilnavertį gyvenimą – leisti bent kelias valandas per dieną pabūti bendraminčių būryje ir jaustis ramiai dėl savo vaikų. Stovyklos metu buvo suteikta galimybė įsigilinti į šeimos problemas, padedant įvairių sričių profesionalams: relaksacinio šokio mokytojai Agnei Zinkevičiūtei, konsteliacijos specialistui Kazimierui Daugėlai, dvasinio gyvenimo mokytojui Girdui.

    dsc_0182

    Jurgitos Vasiliauskienės nuotr./Stovyklautojai su savanoriais

    Labdaros koncerte dainas dovanojo Virginijus Valuntonis su savo vadovaujamos studijos merginomis ir Kastytis Kerbedis. Pastarasis prisipažino pirmą kartą koncertavęs labdaringai. Atvykę pasiklausyti žinomų panevėžiečių dainų, svečiai pradžiugino stovyklautojus savo auka ir dosnumu, aukcione perkant vaikų sukurtus paveikslus.

    „Stovyklos tikslas – pabūti ne namų aplinkoje visai šeimai ir kitų šeimų susibūrime, padedant specialistams, išreikšti skaudulius, atsiradusius dėl pasikeitusio gyvenimo auginant neįgalų vaiką, valdžios institucijų abejingumo, visuomenės nepasirengimo priimti kitokį žmogų, darbdavių netolerancijos ir kitų bėdų“- sakė fondo „Algojimas“ vadovė Aušra Stančikienė.

    Stovykloje kartu su sveikaisiais broliais ir seserimis, močiutėmis poilsiavo septyni skirtingas negalias turintys vaikai iš Klaipėdos, Vilniaus, Panevėžio, Zarasų, Kuršėnų, Ukmergės ir Utenos. Jų lavinimu bei gera nuotaika rūpinosi organizacijos „Mes – jaunimas“ savanoriai. Kartu su neįgaliais vaikais jie užsiėmė meno terapija, sportavo, dainavo dainas ir kitaip pramogavo. Septyniolikmetė savanorė Rita džiaugėsi per keturias stovyklos dienas įgavusi neįkainojamą gyvenimo patirtį. „Negalią turintis vaikai yra geriausi visuomenės mokytojai – jų laimei užtenka artimo meilės ir šypsnio. Jie protingi ir laimingi vaikai, trūksta tik šiek tiek sveikatos.“- įspūdžiais dalinasi Rita.

    dsc_0065
    Jurgitos Vasiliauskienės nuotr./Ukmergiškis Bernardas šokių aikštelėje

    Savanoris Povilas, turintis didelę savanoriavimo praktiką, prisipažino, kad darbas su neįgaliais vaikais, moko dar labiau mylėti gyvenimą ir džiaugtis galimybe padėti savo artimui. Juk tai tokie patys vaikai, norintys žaisti, šokti, krykštauti, tik vienam reikia, kad kažkas pabūtų jo kojytėmis, kitam padėtų išreikšti jausmus ir emocijas, o trečiam gal jau reikalingi vyriški pokalbiai, kurių nepakalbėsi su mama.
    Statistika yra sukrečianti.  70 proc. atvejų moterys lieka vienos ir auginant neįgalų žmogų visa atsakomybė gula ant moters pečių.

    dsc_0222
    Jurgitos Vasiliauskienės nuotr./Ukmergiškiui Izidoriui saugu savanorio Povilo glėby

     

    Labdaros ir paramos fondas „Algojimas“, beveik prieš metus pradėjęs veiklą, jau turi 12 atstovų skirtinguose miestuose ir siekia keisti visuomenės požiūrį į negalią bei teikti visokeriopą pagalbą šeimoms, auginančioms neįgalius vaikus. „Algojimo“ duomenimis, Lietuvoje yra apie 30 tūkst. tokių šeimų.
    Labai naudinga būtų šeimoms auginančioms neįgalius vaikus, bent kartą per dvi savaites susibėgti ir aptarti iškylančias problemas. Šeimos norinčios dalyvauti pasitarimuose – savipagalbos grupėse gali skambinti tel.: 8 606 44688. Taip pat labai laukiami jauni žmonės norintys ir galintys dirbti savanoriais su neįgaliais vaikais.

     

    Plačiau apie labdaros ir paramos fondą „Algojimas“ – www.algojimas.lt

    Labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ atstovė Ukmergėje Jurgita Vasiliauskienė
    algojimas

     

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia