Pradinis Lietuvos naujienos Perspėja saugotis: šiuo metu suaktyvėję žinomos įmonės vardu prisidengiantys sukčiai

Perspėja saugotis: šiuo metu suaktyvėję žinomos įmonės vardu prisidengiantys sukčiai

331
0

Gyventojai perspėjami, kad pastarosiomis dienomis padaugėjo bandymų apgaulės būdu išvilioti lėšas, prisidengiant Lietuvos pašto vardu. Gyventojams siunčiamos SMS žinutės su nuorodomis, kuriose prašoma suvesti banko kortelės duomenis.

Žinutėse teigiama, kad neva neteisingai suvestas gavėjo adresas ar pašto kodas, arba kad jo išvis nėra. Kai kuriose žinutėse gąsdinama, kad neatlikę nurodomų veiksmų gavėjai patirs nuostolių, taip pat raginama tuos veiksmus atlikti kuo greičiau. Jei banko kortelės duomenys suvedami, nusikaltėliai nedelsdami mėgina jais pasinaudoti ir inicijuoti mokėjimo operacijas. Neretai gyventojai pastebi operacijas inicijuotas į kiniškas internetinių parduotuvių svetaines.

„Į šiuos atvejus atkreipėme dėmesį, nes pastarosiomis dienomis mūsų klientų aptarnavimo centras sulaukia ypač išaugusio skambučių skaičiaus su prašymais užblokuoti klientų mokėjimo korteles. Gautų skambučių skaičius per dieną skaičiuojamas dešimtimis“, – sako „Luminor“ banko sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.

Gyventojų, gavusių įtartiną SMS žinutę, prašoma nepateikinėti jokių mokėjimo kortelės duomenų ir neatlikti jokių mokėjimų. Jeigu vis dėlto nuorodą paspaudėte ir suvedėte mokėjimo kortelės duomenis, būtina nedelsiant susisiekti su savo banku, o nukentėjus – kreiptis į policiją.

Keletas dalykų, kuriuos būtina prisiminti, norint apsisaugoti nuo šiuo metu siautėjančių sukčių:

  • neužkibkite ant sukčių kabliuko dėl žinomos įmonės vardo naudojimo – norėdami įgyti jūsų pasitikėjimą, sukčiai juos dažnai naudoja;
  • Neretai naudojamas bauginimo metodas dėl neva atsirasiančių nuostolių, ar išlaidų padengimo, todėl neskubėkite spausti nuorodų, nepasitikrinę oficialiais įmonės kontaktais;
  • nepamirškite, kad tikruose Lietuvos pašto siunčiamuose SMS pranešimuose niekada nėra prašoma suvesti mokėjimo kortelių ar asmens duomenų, nebūna nuorodų į tiesioginius mokėjimus.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia