Pradinis Verslas Verslo naujienos Pašto ženklams su lito nominalais – paskutinieji metai

Pašto ženklams su lito nominalais – paskutinieji metai

1947
0
LP

LP

Lietuvos paštas primena, kad nuo 2017 metų liks galioti tik euro nominalo pašto ženklai. Gyventojai, turintys užsilikusių pašto ženklų, kurių nominalinė vertė nurodyta litais, turėtų suskubti apmokėti siunčiamas pašto siuntas per šiuos metus.

„Nuo 2015-ųjų, kai Lietuva prisijungė prie euro zonos, iš prekybos buvo išimti pašto ženklai su lito nominalais. Nemaža dalis gyventojų turėjo iš anksčiau įsigytų pašto mokos ženklų, todėl buvo numatytas dvejų metų pereinamasis laikotarpis, per kurį už pašto paslaugas dar galima atsiskaityti ir senaisiais – lito – nominalo pašto ženklais. Raginame gyventojus, kurie dar turi užsilikusių „litinių“ pašto ženklų, suskubti juos panaudoti per šiuos metus, nes 2017-aisiais nepanaudoti pašto ženklai su lito nominalais jau bus tik gražus istorinis suvenyras“, – teigė Lietuvos pašto Pašto ženklų leidybos departamento vadovas Ervinas Vaišnoras.
{adselite}Gyventojai iki 2016-ųjų pabaigos dar gali siųsti ir lito nominaliąja verte ženklintus vokus ir atvirlaiškius. Tuo tarpu pašto ženklai, kurių nominalioji vertė nurodyta litais ir eurais, galės būti naudojami neribotą laiką.
Pašto mokos ženklų su lito nominalais atitikmuo eurais nurodytas Lietuvos pašto internetiniame tinklalapyje www.lietuvospaštas.lt. Lito nominalo pašto ženklų vertė perskaičiuota taikant oficialų lito ir euro kursą (1 Eur = 3,45280 Lt). Apvalinimas vieno euro cento tikslumu pagal matematines skaičių apvalinimo taisykles numatytas Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatyme.

Per metus Lietuvos paštas vidutiniškai išleidžia 25–27 pašto ženklus. Lietuvos paštas taip pat teikia kurjerių, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

post.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia