Pradinis 112 Įvykiai Nustatyti du asmenys, Siesartį užteršę gyvūnų gaišenų liekanomis: abiem teks sumokėti baudas

Nustatyti du asmenys, Siesartį užteršę gyvūnų gaišenų liekanomis: abiem teks sumokėti baudas

682
0
Seimo nario Lino Jonausko asmeninio archyvo nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai baigė tyrimą dėl Siesartyje, Ukmergės rajone Želvos seniūnijoje, rastų gyvūnų gaišenų liekanų. Dviem asmenims teks sumokėti baudas už medžioklės taisyklių ir atliekų tvarkymo reikalavimų pažeidimus, rašoma Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pranešime žiniasklaidai.

Vilniaus aplinkosaugininkai, kovo 30 d. gavę pranešimą apie Siesartyje rastas laukinių gyvūnų liekanas, tą pačią dieną nuvyko į nurodytą vietą ir pradėjo tyrimą.

Buvo nustatyta, jog asmuo turėjęs užtikrinti, kad sumedžiotų ir išdorotų gyvūnų dorojimo atliekos būtų sumestos į gyvūninių atliekų duobę, jas perdavė kitam asmeniui, neturinčiam teisės tokių atliekų surinkti, vežti ar apdoroti. Liekanas surinkęs, antrasis asmuo jas išsivežė ir išvertė į Siesarties upę.

Asmeniui, neužtikrinusiam, kad atliekos būtų tinkamai sutvarkytos, gresia bauda 150–300 eurų, taip pat reikės sumokėti 30–90 eurų baudą už medžioklę reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus. Pažeidėjui, atliekomis atsikračiusiam Siesartyje, už taršą gresia 150–300 eurų, o už atliekų surinkimą ir vežimą neturint teisės užsiimti tokia veikla – 300–850 eurų bauda, nurodoma pranešime.

Departamentas primena, kad panašus atvejis Ukmergės rajone įvyko ir 2019 m. Tada Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai pagal gautą pranešimą, kad medžioklės plotų vienete išmėtyti medžiojamųjų gyvūnų kailiai ir jų dalys, atliko medžiotojų klubo neplaninį patikrinimą.

Atlikdami tyrimą, Vilniaus aplinkosaugininkai nustatė keturis medžioklę reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus, o juos padariusiems asmenims buvo skirtos administracinės nuobaudos.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia