Pradinis Gyvenimas Keturios pasaulio pažinimo dienos

Keturios pasaulio pažinimo dienos

708
0

Pasaulis lyg knyga. Knyga įvairaus turinio: yra begalės džiugių dalykų, juokingų ir liūdnų istorijų su taikos ir karų laikotarpiais, lygumų, kalnų ar jūrų keliais, artimų kaimynų bei už jūrų marių nutolusių šalių. Tie, kas mėgsta skaityti knygas, pasaulio istoriją sužino iš spausdinto žodžio. Toks žmonių pasirinkimas puikus, sveikintinas ir sektinas. Bet yra ir kita galimybė pažinti pasaulį – tai kelionės. Keliauti nėra užsiėmimas, kelionės – tai aktyvus, judesio, bendravimo ir naujų patirčių kupinas gyvenimas.

Palikę ramybės uostą – savo lietuviškus namus – balandžio 21 – 24 d. LPS „Bočiai“ Utenos, Kėdainių, Vilniaus bendrijų, Ukmergės klubo „Viltis“ ir Lietuvos EURAG (Europos pagyvenusių žmonių federacijos) asociacijos nariai dalyvavo pažintinėje 4 dienų kelionėje autobusu Talinas – Helsinkis – Stokholmas – Ryga.

Išvykome į pasaulį, pilną grožio, žavesio ir nuotykių. Ukmergės klubo „Viltis“ pirmininkas Valmantas Naraškevičius, kuris buvo mūsų kelionės vadovas, šį kartą pradžiugino turininga kelione į šiauresnes šalis. Turėjome progą aplankyti svetingąjį Taliną, kartu su gidu pasivaikščioti siauromis senamiesčio gatvelėmis, pasigerėti Šv. Kotrynos pasažu, Rotuše, Kadriorg parku, iš Kohtu apžvalgos aikštelės gėrėtis saulėta sostinės panorama.

Kitą rytą mus pasitiko jūra kvepiantis Helsinkis, didingos suomių istorinės vietos, jaukūs miesto parkai. Profesionalus gidas mums įteigė, kad gyventi Suomijoje yra geras pasirinkimas – taptume stiprūs ir ryžtingi, pamiltume sauną bei Janą Sibelijų.

Naktis, praleista patogiame kelte su bočių šokiais bei dainomis, leido pailsėti ir atgauti jėgas. Sustiprėti reikėjo, kadangi mūsų jau laukė karališkasis Stokholmas, išsibarstęs per 14 salų. Smagu, kad daug lankytinų sostinės istorinių vietų aplankėme su gide tiesiog pėsčiomis, vaikiškai džiaugėmės tik prieš parą (vadinasi, mums) pražydusiomis sakuromis. Senos, siauros, karališkom pasakom kvepiančios gatvelės, bažnyčios, rūmai paliko stiprų įspūdį ir norą sugrįžti vėl.

Naktinė kelionė keltu neprailgo, kadangi laisvas laikas tikrai nebuvo pasyvus. Ketvirtąją kelionės dieną mūsų laukė žavingoji kaimynė Ryga. Gražiausias Latvijos sostinės vietas nesunkiai apžiūrėjom vaikščiodami kartu su nuostabia gide. Išgirdome legendas apie Melngalvių rūmus, Gildijų pastatus, priešais stovintį Kačių namą, seniausius Trijų brolių namus, Švedijos vartus, Rygos katedrą…

Prabėgo turiningos ir turtingos naujomis patirtimis keturios kelionės dienos. Nuvargę, bet praturtėję naujomis patirtimis, žiniomis, o Ukmergės klubas ir naujais klubo nariais, jau planuojame kitus maršrutus ir vasarinį poilsį. Dėkojame klubo vadovui V. Naraškevičiui už suplanuotą pažintinę ir pramoginę kelionę, jau įrašytą į kiekvieno pakeleivio gyvenimo istorijų knygos puslapius.

LPS „Bočiai“ Ukmergės klubo „Viltis“ narė Ilona Zinkevičiūtė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia