Pradinis 112 Pranešimai Naudinga informacija apie asmens dokumentus

Naudinga informacija apie asmens dokumentus

4364
0

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus Ukmergės grupė 2016-taisiais metais išdavė 6578 asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. Asmenis, turinčius judėjimo negalią, darbuotojos aptarnavo namuose, pas juos nuvykdavo su mobilia biometrine duomenų nuskaitymo įranga. Per metus ši paslauga buvo suteikta 36 Ukmergės rajono gyventojams.

Nuo lapkričio mėnesio vieną kartą per savaitę migracijos grupės darbuotojos vyksta į Širvintų rajono policijos komisariatą ir priima šio rajono gyventojus. Per du mėnesius dėl asmens dokumento kreipėsi 274 asmenys.

Primename, kad norint pasirinkti patogų atvykimo į migracijos tarnybą laiką, galima iš anksto rezervuoti priėmimo laiką adresu www.epolicija.lt. Valstybės rinkliavą už dokumentus galima sumokėti Migracijos skyriuje banko mokėjimo kortelių skaitytuvų pagalba ar grynaisiais pinigais (mokėjimo terminalas FOXBOX, už paslaugą imamas 1,20 EUR administravimo mokestis).

Lietuvos Respublikoje gyvenantys piliečiai, kuriems sukako 16 metų, dokumentus dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo turi pateikti teritorinei policijos įstaigai ne vėliau kaip per vieną mėnesį po to, kai sukako 16 metų. Vaikui iki 16 metų asmens tapatybės kortelė ar pasas išduodami ar keičiami vieno iš tėvų (įtėvių) ar vaiko globėjo (rūpintojo) prašymu. Pateikiant prašymą išduoti asmens dokumentą piliečiui nuo 1 iki 16 metų, turi dalyvauti ir jis pats. Pateikiant dokumentus dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo ar keitimo piliečiui iki vienų metų, jam atvykti į migracijos tarnybą ar konsulinę įstaigą nebūtina (pateikiamos dvi tapačios piliečio amžių atitinkančios nuotraukos, kurios turi atitikti Nuotraukų asmens dokumentams reikalavimus). Vaikui, kurio tėvai išsituokę, asmens tapatybės kortelė ar pasas išduodami ar keičiami vieno iš tėvų (įtėvių) prašymu, su kuriuo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta arba pastarojo rašytiniu sutikimu – kito iš tėvų (įtėvių) prašymu. Atsižvelgiant į vaiko interesus, asmens tapatybės kortelė ar pasas gali būti išduoti ar pakeisti be šio prašymo, tarpininkaujant valstybinei vaiko teisių apsaugos institucijai.

Atsiimti dokumentus gali pats pilietis nuo 16 metų amžiaus. Iki 16 metų asmens tapatybės kortelę ar pasą turi, o piliečio nuo 16 iki 18 metų gali vienas iš tėvų (įtėvių), pateikęs asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, globėjas (rūpintojas) ar socialinės globos įstaigos atstovas, pateikęs šias aplinkybes ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Taip pat atsiimti dokumentus gali įgaliotas asmuo, kuris nurodomas pateikiant dokumentus.

Vilniaus apskrities VPK Migracijos skyriaus Ukmergės grupė dirba Ukmergės r. policijos komisariate: pirmadieniais ir ketvirtadieniais – nuo 7.30 iki 17.30 val., antradieniais ir trečiadieniais – nuo 8 iki 12 val. bei nuo 12.45 iki 17 val., penktadienais – nuo 8 iki 12 val. bei nuo 12.45 iki 15.45 val.; Širvintų r. policijos komisariate – trečiadieniais nuo 9 iki 14 val.

Dėl informacijos galima skambinti telefonu 8-340-60438 ar rašyti elektroniniu paštu vilniausvpk.mv.ukmergesgr@policija.lt.

Vilniaus apskr. VPK Ukmergės r. policijos komisariato informacija

vilkmerge.lt nuotr.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia