Pradinis Švietimas Mokymai tėvams „Jautrios temos pokalbiams su paaugliais – iššūkis tėvams“

Mokymai tėvams „Jautrios temos pokalbiams su paaugliais – iššūkis tėvams“

1576
0
3-8365-s425x283

3-8365-s425x283

Šių metų sausio 15-17 dienomis Veprių stovykloje vyko mokymai tėvams „Jautrios temos pokalbiams su paaugliais – iššūkis tėvams”.  Stovykla organizuota kaip viena iš projekto  „Sveikas ir išmanus Ukmergės jaunimas“ veiklų.  Projektas finansuojamas Norvegijos finansinių mechanizmų lėšomis.

 

Stovyklą ir mokymus organizavo Ukmergės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su UAB VEPROC Research and Consulting. Trijų dienų tėvų stovykla vyko Veprių laisvalaikio užimtumo ir turizmo filiale (Veprių stovykla) Slabados k. Veprių sen. Ukmergės r. Stovyklos veiklos buvo suplanuotos taip, kad tėvai kuo daugiau žinių lytiškumo ugdymo ir bendravimo su paaugliais temomis.

Psichologė  J. Vasiliauskienė  vedė teorinius ir praktinius užsiėmimus, kurių metu tėvai nagrinėjo kas yra jautrios pokalbių temos, kaip patiems gebėti jas pateikti tinkamu laiku ir vietoje. Tėvai buvo mokomi pasitikėjimo savimi bei gebėjimo elgtis taip, kad paauglys jais pasitikėtų.

7-8369-s425x283

Sveikatingumo instruktorė bei sveikatos specialistė S. Markevičienė, socialinė pedagogė ir sveikatos specialistė D. Burneikienė su tėvais kalbėjosi apie lytiškumą, kaip apie vieną iš pozityvios tėvystės įgūdžių.

4-8366-s425x282

Pritaikant pedagogikos žinias ir patirtį tėvams buvo sudarytos sąlygos išbandyti naujai iš šio projektų lėšų įsigytas priemones:  nėštumo simuliatorių, kūdikio simuliatorių, įvairias mokymo priemones.  Nėštumo stimuliatoriaus pagalba mokymų dalyviai galėjo patirti net 20 simptomų ir gyvenimo būdo pokyčių besilaukiant kūdikio. Kūdikio simuliatoriaus pagalba buvo pademonstruota, kaip simuliuojami įvairūs kūdikio poreikiai, kuriems reikalingas nedelsiamas atsakas. Užprogramuoti įvykiai dalyviui yra nenuspėjami siekiant pademonstruoti, kad kūdikio poreikiai ne visada seka grafiką. Dėliojant dėlionę  – lytinio brendimo modelį – tėveliams teko prisiminti ir savo paauglystę, pojūčius, emocijas, fizinio kūno pasikeitimą.

Paskutinę mokymų dieną tėvams buvo pasiūlytas orientacinis žaidimas, kurį galima išbandyti su paaugliais ir atrasti naujų efektyvesnių bendravimo būdų.

Daugiau nuotraukų rasite: https://www.facebook.com/Sveikas-ir-išmanus-Ukmergės-jaunimas-1681024582184457/?fref=ts

ukmerge.lt

Ankstesnis straipsnisMūsų širdys plaka kairėje
Sekantis straipsnisDėmesio! Sukčiai pinigus bando išvilioti ir iš bendrijų pirmininkų

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia