Pradinis Gyvenimas Receptai Maistingas ir skanus riešutų sviestas

Maistingas ir skanus riešutų sviestas

718
0

Pasigaminti riešutų sviesto namuose yra paprasčiau nei daugelis įsivaizduoja. Jo gamyba tetrunka kelias minutes, o reikia vos kelių ingredientų: riešutų, druskos ir mėgstamo natūralaus saldiklio. Kokius riešutus naudosite – nesvarbu, riešutų sviestui tinka beveik visos rūšys. Tačiau žiemą itin tinka rinktis graikinius riešutus, nes jie turi daugiausiai omega-3 riebalų rūgščių, kurių dažnai pritrūksta šaltuoju metų laiku. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šiuo metu graikinių riešutų galima įsigyti dar ir su didele nuolaida.

„Riešutais lietuviai mėgaujasi nepriklausomai nuo sezono. Pardavimų duomenys rodo, kad mėgstamiausi yra pistacijų, po to rikiuojasi graikiniai bei žemės riešutai. Norėdami, kad mėgstamų prekių pirkėjai galėtų įsigyti už patrauklią kainą – kiekvieną savaitę atnaujiname kainų leidinio pasiūlymus. Pavyzdžiui, šią savaitę, sausio 23–29 dienomis, kilogramas graikinių riešutų lojaliems klientams kainuoja beveik dvigubai pigiau – 9,99 už kilogramą“, – teigia V. Budrienė.

Naminis riešutų sviestas vos už kelis eurus

Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad gaminant riešutų sviestą namuose – galima dar ir sutaupyti. Vienam puodeliui riešutų sviesto reikės 1 ¾ puodelio arba 262,5 g mėgstamų riešutų. Vadinasi, puodelį riešutų sviesto iš graikinių riešutų šiuo metu galima pasigaminti už kiek daugiau nei pustrečio euro, o žemės riešutų – net mažiau nei už eurą.

„Riešutų sviestą pasigaminti namuose – paprasta. Tereikia mėgstamus riešutus paskrudinti orkaitėje, sudėti į trintuvą ir trinti apie 4–5 minutes, tuomet įdėti šaukštelį medaus arba klevų sirupo bei žiupsnelį druskos ir viską dar šiek tiek patrinti, kol sviestas taps norimos konsistencijos“, – sako ji.

Pasak V. Juodkazienės, norint pasiruošti įmantresnio riešutų sviesto – jį galima gardinti vanilės ankštimi, žiupsneliu cinamono ar kakava. Namie paruoštas sviestas laikomas šaldytuve tinkamas vartoti išlieka nuo 3 iki 6 mėnesių. Norint, kad riešutų sviestas kiekvieną kartą būtų glotnios konsistencijos, prieš jį valgant, reikėtų nepamiršti gerai jo išmaišyti.

Kur jį panaudoti?

Sodrus, riebus riešutų sviesto skonis ir glotni konsistencija malonios tekstūros suteikia patiems įvairiausiems desertams. Pradedant sausainiams ir baigiant šokoladiniais pyragais, tortais, krepšeliais bei kitais saldėsiais.

Beje, riešutų sviestas gali būti puikus mėgstamos pusryčių košės pagardas, tortilijų suktinukų su bananais priedas ar tiesiog šviežių obuolių užtepas.

„Be to, riešutų sviestas gali būti naudojamas ir nesaldiems patiekalams pagardinti. Šaukštelis riešutų sviesto ypatingo skonio suteikia vištienos, avinžirnių ar čili troškiniui. O Azijoje iš šio skanėsto dažnai gaminai įvairiausi padažai, kuriais gardinamos ne tik salotos, bet ir „summer rolls“ suktinukai. Jis dažnai derinamas ir prie įvairiausios mėsos patiekalų“, – sako V. Juodkazienė ir dalijasi keliais receptais, kuriuose išradingai panaudosite naminį riešutų sviestą.

Riešutų sviesto tortas su ledais ir sūriais riestainiukais

Jums reikės:

Pagrindui:

150 g smulkių sausainių

50 g maltų sūrių riestainiukų

120 g išlydyto sviesto

1 a. š kakavos

Įdarui:

150 g riešutų sviesto

250 ml plakamosios grietinėlės

1 v. š medaus

Ledams:

150 ml graikiško jogurto

150 ml plakamosios grietinėlės

1 a. š vanilės ekstrakto

Glaistui:

100 g šokolado

100 ml plakamosios grietinėlės

20 g sviesto

Papuošimui:

3 v. š smulkintų sausainių

1/2 a. š kakavos

saujos stambiai smulkintų sūrių riestainiukų, kelių nesmulkintų riestainiukų

Gaminame:

Sumaišykite pagrindui skirtus ingredientus, sudėkite mišinį į torto formą ir prispauskite prie dugno. Riešutų sviestą sumaišykite su plakta grietinėle, įdėkite medaus ir maišykite, kol kremas taps vientisas. Kremu aptepkite torto pagrindą. Grietinėlę su vanilės ekstraktu išplakite iki standumo, šaukštu įmaišykite jogurtą ir užtepkite ant torto. Dėkite į šaldiklį bent 3 valandoms. Kaitinkite grietinėlę, kol ji užvirs, nukelkite nuo kaitros ir sudėkite smulkintą šokoladą, maišykite kol šokoladas ištirps. Įdėkite sviestą, viską išmaišykite ir užpilkite ant iš šaldiklio išimto ir iš formos ištraukto torto viršaus. Sumaišykite likusius ingredientus ir jais papuoškite tortą.

Šokoladinis riešutų sviesto sluoksniuotis

Jums reikės:

150 g juodojo šokolado

30 ml plakamosios grietinėlės

1 v. š medaus

30 g sviesto

200 g maskarponės

50 g cukraus pudros

180 g riešutų sviesto

Papuošimui:

40 g šokolado drožlių

40 g smulkintų žemės riešutų

Gaminame:

Puode pakaitinkite pusę turimos grietinėlės, suberkite susmulkintą šokoladą, sviestą, medų ir maišykite, kol ištirps šokoladas. Mišinį supilkite į stiklines ir palikite atvėsti. Maskarponę išsukite su cukraus pudra, įmaišykite riešutų sviestą ir likusią grietinėlę, plakite plaktuvu dar 2–3 minutes. Kremą sukrėskite į stiklines ant šokoladinio sluoksnio. Pabarstykite šokolado drožlėmis ir kapotais žemės riešutais. Palikite atvėsti šaldytuve.

Šokoladiniai riešutų sviesto krepšeliai

Jums reikės:

200 g juodojo šokolado

60 g kokosų aliejaus

1 a. š vanilės ekstrakto

žiupsnelio druskos

120 g riešutų sviesto

80 g medaus

30 g kokosų aliejaus

Gaminame:

Garų vonelėje ištirpinkite smulkintą šokoladą. Suberkite druską, kokosų aliejų, vanilės ekstraktą ir viską išmaišykite. Į keksiuko formeles įdėkite popierinius įdėklus ir supilkite pusę šokolado mišinio. Įdėkite į šaldiklį 10 min. Tuomet į dubenį sudėkite riešutų sviestą, medų, kokosų aliejų ir pašildykite garų vonelėje. Išmaišykite ir užtepkite ant šokoladinio sluoksnio. Įdėkite į šaldiklį 10 min. Keksiukams sustingus, supilkite likusį šokolado mišinį ir prieš patiekdami gerai atšaldykite.

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia