Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Kreditas namo statybai – ką reikia žinoti?

Kreditas namo statybai – ką reikia žinoti?

478
0

Būsto paskola – tai sprendimas, padedantis įgyvendinti jūsų svajonę pasistatyti arba įsigyti nuosavą nekilnojamąjį turtą. Erdvi svetainė, stilinga virtuvė ir gražus sodas – visa tai pasiekiama ranka. Nors būstas yra brangi investicija, tačiau tai, kad neturite pakankamai lėšų, dar nereiškia, kad turite atsisakyti savo svajonės.

Kokias sąlygas turiu atitikti, kad gaučiau kreditą nekilnojamam turtui?

Konkrečias būsto kredito sąlygas nustato bankas ar kitos finansinės institucijos į kurias kreipsitės. Nors reikalavimai gali skirtis priklausomai nuo pasiūlymo, tačiau, daugelis reikalavimų sutaps, pavyzdžiui:

  • Kredito gavėjo amžius

Kreditas nekilnojamam turtui įsigyti gali būti išduodamas, kai tik paskolos gavėjui sukanka 18 metų, t. y. kai jis įgyja teisinį veiksnumą, o tai, be kita ko, reiškia, kad jis gali imti kreditą savo vardu ir savo sąskaita. Tačiau praktikoje pilnametystės ne visada pakanka norint gauti kreditą dėl nepakankamo kreditingumo. Apribojimai taip pat taikomi maksimaliam paskolos gavėjo amžiui.

  • Kreditingumas

Kreditingumas, t. y. gebėjimas grąžinti visą įsipareigojimą (pagrindinę sumą, palūkanas ir kitas išlaidas) per sutartyje nustatytą laikotarpį. Pareiškėjo kreditingumo patikrinimas apima visą grupę elementų, pvz:

  • uždarbio suma,
  • fiksuotų mėnesinių išlaidų suma, pvz., už nuomą, komunalinius mokesčius,
  • atsižvelgiama į kitus grąžinimo įsipareigojimus, pvz., kredito korteles, paskolas

ir pan. – kiekvienas grąžinimo įsipareigojimas mažina kreditingumą,

  • darbo užmokesčio šaltinis – pageidautina neterminuota darbo sutartis,

ankstesnių įsipareigojimų grąžinimo istorija,

  • išlaikytinių skaičius – naudojamas šeimos pragyvenimo išlaidoms nustatyti.

Kredito istorija

Laiku grąžinant paskolas ar kreditus, galima susikurti patikimo paskolos gavėjo įvaizdį, o tai suteiks daugiau galimybių derėtis su skolintoju dėl komisinių ar maržos.

  • Nuosavas indėlis

Paprastai kuo didesnis nuosavas indėlis, tuo mažesnė finansavimo rizika, todėl skolintojas gali pasiūlyti patrauklesnes kredito sąlygas.

Kokią dydžio kreditą imti namo statybai?

Jei skolintojas mano, kad mūsų išlaidų sąmata ir planai yra nepakankami arba pervertinti, jis gali atsisakyti suteikti būsto paskolą arba pareikalauti didesnio indėlio. Todėl rekomenduojame susisiekti su keliomis statybos bendrovėmis, kurios žino dabartines statybinių medžiagų ir paslaugų kainas, kad padėtų nustatyti patikimą namo statybos ir apdailos kainą. Turime tai padaryti taip, kad žinotume, kokio dydžio kredito mums reikės namo statybai.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia