Pradinis Lietuvos naujienos Lietuvos paštas investuoja 5,3 mln. Eur – iki metų galo beveik visi...

Lietuvos paštas investuoja 5,3 mln. Eur – iki metų galo beveik visi laiškininkai klientus aptarnaus automobiliais

813
0

Lietuvos paštas praneša, kad iki 2023 metų visi laiškininkai, išskyrus didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, bus motorizuoti ir klientus aptarnaus vairuodami automobilius. Tai dar vienas Lietuvos pašto tapimo šiuolaikišku etapas, leisiantis geriau atliepti šiandieninius kliento poreikius – greitesnį ir patogesnį siuntų pristatymą. Į šį projektą Lietuvos paštas investuoja 5,3 mln. eurų, bendrovė jau yra sudariusi sutartį dėl 300 naujų automobilių įsigijimo nuomos pagrindu.

„Gyventojų siuntimo įpročiai pastaraisiais metais stipriai pasikeitė – siuntų kiekiai ženkliai išaugo, o laiškų sumažėjo – per 4 metus laiškų kiekiai susitraukė 70 proc., o siuntų išaugo 2,3 karto. Tai lemia, kad ne tik kurjeriai, bet ir laiškininkai pristato vis daugiau siuntų. Įvertindamas besikeičiančius klientų poreikius, keičiasi ir Lietuvos paštas. Šis pokytis – tai dar vienas svarbus žingsnis šiuolaikiško pašto link. Miesto laiškininkų motorizavimas leidžia laiškininkams vienu metu su savimi į apylinkę pasiimti daugiau siuntų, pačioje apylinkėje jie gali judėti greičiau, o kartu aptarnauti ir daugiau klientų“, – sako Lietuvos pašto Tinklo direktorius Jonas Sadauskas.

Vadovas atkreipia dėmesį ir į laiškininkų darbo sąlygų gerinimą: „Vairuojant automobilį laiškininkui užtikrinamos komfortiškesnės darbo sąlygos, be to, tai suteikia galimybę didinti ir darbo užmokestį“.

Šiuo metu automobilius vairuoja apie 60 proc. Lietuvos pašto laiškininkų. Iš jų apie 40 proc. yra mobilieji laiškininkai, kurie aptarnauja kaimiškųjų vietovių gyventojus – visas pašto paslaugas suteikia kliento namuose. Nors miesto laiškininkų paslaugos nuo mobiliųjų skiriasi, būtent remiantis sėkminga mobiliųjų laiškininkų patirtimi, automobiliais nuspręsta aprūpinti ir miesto laiškininkus. Šiuo metu motorizuoti laiškininkai jau aptarnauja Šiaulius, Panevėžį, netrukus taip pradės aptarnauti klientus ir Alytuje. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose ieškomi kiti, šių miestų specifiką bei klientų poreikius labiau atitinkantys sprendimai.

Pagal 2021 m. gruodį pasirašytą automobilių nuomos sutartį, nauji automobiliai bendrovei bus pristatomi 3 etapais, pirmieji automobiliai Lietuvos paštą pasieks 2022 m. liepos pabaigoje. Renkantis automobilius buvo atsižvelgta į tokius kriterijus kaip jo talpumas, degalų rūšis, integruotas GPS, taip pat į CO2 emisijos rodiklius – siekiama, kad automobiliai būtų kuo draugiškesni aplinkai.

Lietuvos pašto autoparke šiuo metu daugiau nei 600 automobilių. Iš jų 2019-2021 metais nuomos pagrindu įsigyti tarnybiniai automobiliai, kuriais buvo aprūpinti 468 mobilieji laiškininkai. Praėjusį spalį bendrovė išsinuomojo du pilnai elektra varomus mikroautobusus, kuriais pristatomos siuntos Vilniaus mieste. 2021 m. Lietuvos paštas papildomai išsinuomojo 60 naujų lengvųjų krovininių automobilių siuntų pristatymui.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia